طبق اعلام معاونت محترم اشتغال وزارت کار، با شیوع کرونا و به منظور جلوگیری از وارد آمدن خسارت بیش از حد به صاحبان مشاغل و کارگاه‌ها، وزارت کار تاکنون تسهیلات متعددی را ارائه نموده است که ارزش و حجم آن طی روزهای گذشته دائماً در حال افزایش بوده است. به تازگی و طبق آمار سامانه کارا، مشخص شده است که تا به امروز مبلغی حدود 10 میلیارد و 710 میلیون تومان تسهیلات به حرف گوناگون اعطا شده است. در ادامه به صورت مختصر گزارشی از وام‌هایی که به صاحبان کسب و کار اعطا شده است ارائه می‌گردد:

 

تسهیلات بنگاه‌ها

طبق اعلام آقای عیسی منصوری، معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، تاکنون حدود یک میلیارد و 464 میلیون تومان تسهیلات به صاحبان بنگاه‌ها پرداخت شده است. کل کارگاه‌هایی که در زمان بحران کرونا فعال بوده و از این خدمت استفاده نموده‌اند 55 عدد بوده است که به ازای هر یک از کارمندان خود 12 میلیون تومان دریافتی داشته‌اند. همچنین 72 کارگاه به دلیل بحران کرونا مجبور به تعطیلی شده‌اند که وزارت کار برای این بنگاه‌ها به ازای هر کارمند 16 میلیون تومان تسهیلات پرداخت کرده است. مجموع تسهیلات پرداختی به چنین بنگاه‌هایی نیز 2 میلیارد و 496 میلیون تومان ثبت شده است.

 

تسهیلات رانندگان مسافربر

به گفته جناب آقای منصوری، میزان کل تسهیلات اعطایی به رانندگان مسافربر درون‌شهری و برون‌شهری مجموعاً 6 میلیارد و 750 میلیون تومان بوده است. در این طرح یک هزار و 125 راننده دارای بیمه خویش‌فرمایی به عنوان واجدان شرایط دریافت تسهیلات شناسایی شده بودند.

 

گام سوم؛ اعطای تسهیلات کرونایی به افراد فاقد بیمه و کد کارگاهی:

پیشتر و در اخبار گذشته مرآت مگ، شرایط و مشمولان دریافت تسهیلات کرونایی به تفضیل بیان شده است. اخیراً وزارت کار برنامه‌ای را در نظر گرفته است تا حتی افرادی که بیمه ندارد و یا از کد کارگاهی برخوردار نیستند نیز بتوانند از حمایت دولت بهره‌مند گردند. به همین منظور، متقاضیان دریافت تسهیلات می‌توانند از روز دوشنبه مورخ شانزدهم تیرماه با مراجعه به سامانه کارا و بخش تسهیلات کرونا، برای ثبت‌ تقاضای خود اقدام نمایند.

برای دریافت جدیدترین نمره اعتباری خود میتوانید به سامانه اعتبارسنجی مرآت مراجعه نمائید.