معرفی اجمالی

شرکت رتبه‌بندی اعتباری TransUnion یک آژانس آمریکایی در حوزه رتبه‌دهی اعتباری مشتری می‌باشد که به جمع‌آوری اطلاعات و ارائه گزارش اعتباری بالغ بر یک میلیارد فرد حقیقی و 65.000 موسسه حقوقی کسب و کار در 30 کشور دنیا می‌پردازد. درآمد این موسسه در سال 2014، بالغ بر 1.3 میلیارد دلار بوده است. این موسسه به همراه آژانس‌های اعتبارسنجی Experian و Equifax، جزء سه موسسه بزرگ و معتبر اعتبارسنجی در سطح دنیا می‌باشد ولیکن نسبت به آن دو (Experian و Equifax) کوچکتر است.

TransUnion ابتدا در سال 1968 و به عنوان شرکت اجاره راه‌آهن تشکیل شد. یک سال بعد، دفتر اعتباری Cook County توسط TransUnion خریداری شد. در سال 1981 شرکت برگزاری شیکاگو و گروه Marmon به ارزش 688 میلیون دلار خریداری گردید. پس از گذشت سی سال و در سال 2010، TransUnion توانست شرکت‌های Goldman Sachs Capital Partners و Advent International را از شرکای مدیسون دلبورن به دست آورد. در سال 2014، شرکت Hank Asher خریداری گردید و سپس در تاریخ 25 ژوئن 2015، TransUnion برای اولین بار تبدیل به یک شرکت تجاری معروف گردید و با نام تجاری TLO معرفی شد.

 

نحوه رتبه‌دهی اعتباری شرکت TransUnion

این شرکت طی سال‌ها فعالیت خود خدمات متنوعی را در اختیار افراد حقیقی و صاحبان کسب و کار قرار داده است که مهمترین آن ارائه گزارشات اعتباری است. گزارشات اعتباری منتشره از سوی این شرکت به صورت عددی و در بازه 0 تا 710 اعلام می‌گردد که در ذیل نحوه رتبه‌دهی و تفسیر اعداد بیان گردیده است.

 

نمره اعتباری

درجه اعتباری

تفسیر

0-550

بسیار ضعیف

به احتمال بسیار زیاد درخواست اعتبار پذیرفته نخواهد شد.

551-565

ضعیف

شانس پذیرش اعتبار وجود خواهد داشت ولیکن با این تفاوت که نرخ بهره بالاتری از سوی قرض دهنده درخواست خواهد شد و حاشیه امن کمتری وجود دارد.

566-603

متوسط

محدودیت اعتباری کمی وجود دارد و باید نرخ بهره معقولی به قرض دهنده پیشنهاد شود.

604-627

خوب

به احتمال زیاد اعتبارات مورد تقاضای فرد یا موسسه پذیرفته خواهد شد.

628-710

بسیار عالی

شرایط برای اخذ اعتبارات بسیار عالی و مناسب است و محدودیت اعتباری وجود نخواهد داشت.