شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا بر اساس بررسی داده‌های کمی و کیفی شامل ارزیابی‌های مربوط به توانمندی‌های مدیریت، ساختار و فرآیندهای پشتیبان، عملکرد، پایداری و کیفیت دارایی‎های صندوق سرمایه‌گذاری آرمان کارآفرین (با‌درآمد ثابت)، درجه عملکرد F1+ (بسیار عالی) را به این صندوق تخصیص داد.

درجه عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری، کیفیت اداره صندوق و مدیریت وجوه آن را بر اساس شاخص‌های کمی و کیفی شامل توانمندی‎های مدیریت پرتفوی صندوق، ساختار و فرآیندهای پشتیبان، عملکرد صندوق از نظر توانایی ایجاد بازدهی تعدیل‎شده با ریسک و پایداری آن و همچنین کیفیت و سطح ریسک دارایی‎های صندوق ارزیابی می‌کند. به منظور نیل به این هدف، توانمندی‌ها، امکانات و منابع تیم مدیریت پرتفوی، ارکان صندوق و بخش‌های ستادی و پشتیبانی و همچنین عملکرد صندوق از نظر بازده، ریسک و تنوع‌بخشی پرتفوی مورد توجه قرار می‌گیرد.

گزارش کلیه تحلیل‌‌ها بر اساس صورت‌‌های مالی، یادداشت‌‌های همراه آن و داده‌های به دست آمده از منابع معتبر مانند گزارش‌های ماهانه سازمان بورس و اوراق بهادار و همچنین اطلاعات اظهار شده توسط مدیر صندوق انجام شده است. این گزارش می‌افزاید: خالص ارزش دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری‌ آرمان طی یک سال گذشته 42% رشد داشته و در حال حاضر ارزش دارایی‌های این صندوق ۱۲ هزار و۵۰۰ میلیارد ریال است. ضمنا شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا، دوم آبان ۱۳۹۷ به‌عنوان نهاد مالی نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسید. این شرکت با همکاری شرکت ترکیه‌ای «جی‌سی‌آر» اوراسیا تلاش دارد تا سیستم‌های رتبه‌بندی اعتباری معتبر را برای شرکت‌ها و ناشران و اوراق بهادار ایرانی پیاده‌سازی و اجرا نماید.