بهروز نعمتی در گفتگو با ایبِنا با اشاره به نوآوری‌های شبکه بانکی در سال‌های اخیر، گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر با الکترونیکی شدن کارها در حوزه بانکی بسیاری از هزینه‌ها کاهش یافته است. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه نوآوری‌های شبکه بانکی در بستر وب توانسته مفاسد را نیز کاهش دهد، تصریح کرد: حرکت در مسیر دولت الکترونیک خوشبختانه در حوزه بانکی با شتاب قابل قبولی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه کاهش شعب بانکی در پی الکترونیکی شدن امور لازم است، افزود: همزمان با پی گیری امور در بستر اینترنت، شبکه بانکی می‌تواند با فروش شعب مازاد نسبت به افزایش سرمایه خود نیز اقدام کند. نعمتی ادامه داد: در شرایط فعلی که بحث پنجره واحد مطرح شده و مصوبه مجلس نیز می‌باشد؛ باید دولت نیز در اجرای آن جدیت به خرج داده تا ثمرات آن در کشور مشهود شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه با پنجره واحد می‌توان در تجارت جهانی توفیقات بسیار ایجاد کرد، افزود: دولت به ویژه شبکه بانکی باید با حرکت به این سمت از بروز مفاسد اقتصادی جلوگیری کنند. سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید با استفاده از فناوری‌های نوین بانکی به سطح توسعه اقتصادی کشورهای توسعه یافته نزدیک شویم.