رشد اقتصادی ۱۹ کشور عضو منطقه یورو و ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا تا پایان سه ماه دوم سال ۲۰۱۹ به 0.2% رسیده است که در مقایسه با رشد 0.4‌درصدی سه ماه نخست سال نصف شده است. رشد اقتصادی سالانه تعدیل‌شده با نرخ تورم اعضای اتحادیه اروپا تا پایان ماه ژوئن به 1.3% و در سطح منطقه یورو به 1.1% رسیده است.

در بین کشورهای مختلف، بالاترین رشد اقتصادی در میان کشورهای اروپایی در سه ماه دوم سال متعلق به مجارستان با 1.1% بوده است و پس از این کشور، رومانی با 1% و فنلاند با 0.9% قرار دارند. از طرف دیگر کمترین رشد فصلی ثبت شده مربوط به انگلیس با 0.2%- بوده است و پس از این کشور، سوئد با 0.1%- و ایتالیا با صفر‌درصد قرار دارند.

در بین دیگر کشورهای اروپایی، رشد اقتصادی بلژیک0.2%، دانمارک 0.8%، اسپانیا 0.5%، فرانسه 0.2%، هلند 0.5% و اتریش 0.2% بوده است. مرکز آمار اتحادیه اروپا، رشد اقتصاد آمریکا را نیز در سه ماه دوم سال معادل 0.5% برآورد کرده است.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به‌عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

نرخ رشد اقتصادی هم در سطح منطقه یورو و هم در سطح اتحادیه اروپا در مقایسه با رشد ثبت‌شده مدت مشابه سال گذشته تغییری نکرده است. با وجود این آخرین آمارها نشان می‌دهد نرخ تورم یکی از کشورهای مهم اروپایی از محدوده هدف خارج شده است. بانک مرکزی انگلیس در گزارشی اعلام کرد که متوسط نرخ تورم این کشور در بازه زمانی ۱۲ ماه منتهی به ژوئیه با 0.1 ‌درصد افزایش نسبت به ماه ژوئن به 2.1% رسیده است که بالاتر از نرخ ۲‌درصدی هدف‌گذاری شده ازسوی این بانک است. این نرخ همچنین 0.2% بیشتر از نرخ پیش‌بینی شده قبلی است.

در بین بخش‌های مختلف، رستوران و هتلداری با تورم 3.1 درصدی بیشترین تورم سالانه و همچنین بیشترین افزایش ماهانه تا پایان ماه ژوئیه را داشته است. تورم در بخش خدمات 1.7% و لوازم خانگی 1.1% اندازه‌گیری شده است. از سوی دیگر تورم آب و برق از 2.8% در ماه ژوئن به 2.4% در ماه ژوئیه و غذا و نوشیدنی از 1.6% به 1.4% کاهش پیدا کرده است. هسته تورمی که تغییرات قیمتی گروه انرژی و غذایی را به دلیل نوسانات بالای آنها در نظر نمی‌گیرد تا پایان ماه ژوئیه به 1.9% رسید که بالاترین نرخ ثبت شده در طول شش ماه اخیر محسوب می‌شود. بر مبنای ماهانه نیز نرخ تورم 0.1% اندازه‌گیری شده است.

متوسط نرخ تورم انگلیس در بازه زمانی ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۹ معادل 2.57% بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به تورم 8.5 درصدی آوریل ۱۹۹۱ و کمترین تورم ثبت‌شده نیز مربوط به تورم 0.1- ‌درصدی آوریل ۲۰۱۵ بوده است. نرخ تورم انگلیس در نوامبر ۲۰۱۷ با رسیدن به 3.1%، رکورد زد اما از آن زمان تاکنون روندی نسبتا نزولی را در پیش گرفته است.