بزرگترین هواپیماسازی جهان، کوین مک‌آلیستر، مدیر بخش هواپیماهای مسافربری خود را برکنار کرد. این اولین برکناری رده ‌بالا در این شرکت پس سقوط ۲ هواپیمای مکس ۷۳۷ که به کشته شدن ۳۴۶ نفر منجر شد، می‌باشد. بوئینگ در بیانیه‌ای اعلام کرد که استان دیل، یکی از کهنه‌کاران این شرکت را به عنوان جانشین مک‌آلیستر و رییس هواپیماهای مسافربری این شرکت، منصوب کرده است.

بزرگترین هواپیماسازی جهان به دنبال سقوط ۲ هواپیمای مکس ۷۳۷ با بحرانی روزافزون مواجه شده است که بیش از ۸ ماه این مدل از هواپیماهای مسافری شرکت، که زمانی پرفروش‌ترین هواپیمای بوئینگ بود، را زمین‌گیر کرده است. به گزارش رویترز، برکناری مک‌آلیستر برای کارکنان بوئینگ به عنوان جدایی از شرکت توصیف شده است که این حادثه به طور واضح نشان می‌دهد که او اخراج شده است. مک‌آلیستر که یک چهره شناخته‌شده در صنعت هوایی است، روابط عمیقی با مشتریان بوئینگ در شرکت‌های هوایی کلیدی داشت.

موسسه اعتبارسنجی و رتبه‌دهی اعتباری بین‌المللی اس‌اندپی، چشم‌انداز خود در مورد شرکت‌بوئینگ را از وضعیت پایدار به وضعیت منفی کاهش داد. اس‌اندپی اعلام کرد این کاهش رتبه پس از آن انجام می‌شود که گزارشات نشان داد بوئینگ اداره هوانوردی فدرال را در مورد مشکلات نرم‌افزار آنتی-استال هواپیمای مکس ۷۳۷، به اشتباه انداخته است.