مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در طی خبری در مهرماه سال جاری، از پروژه توسعه بانکداری دیجیتال اطلاع داد. وی اعلام کرد: بانک مرکزی به دنبال راهی برای حذف کارت بانکی فیزیکی و قراردادن آن بر روی تلفن‌های همراه می‌باشد تا دیگر نیازی به حمل فیزیک کارت بانکی و احتمال بروز خطرات نباشد.

حال بانک مرکزی در روز گذشته از پروژه با عنوان استفاده از موبایل جهت انجام تراکنش‌ها در خرید از فروشگاه‌ها رونمایی کرد که این پروژه بی‌شک تحولی چشمگیر در شبکه بانکداری دیجیتال جهت ارائه خدمات ایجاد خواهد کرد. بانک مرکزی با این اقدام سازنده در عصر کرونایی گامی مفید و موثر در حفظ سلامت جامعه برداشته، یه این نحو که با استفاده از موبایل برای تراکنش‌های خرید و حذف ردوبدل کارت‌های بانکی و اسکناس بین فروشنده و مشتری توانسته از یکی از راه‌‌های خطرناک انتقال ویروس کووید-19 جلوگیری نماید.

دکتر عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی با این اقدام سبب افزایش امنیت مبادلات پولی و بانکی در میان مردم خواهد شد. این روش پرداخت، کاملا امن و براساس استانداردهای معتبر بین‌المللی بوده که با این روش مشتریان بانک مشخصات کارت‌های بانکی خود را در موبایل خود وارد کرده و پس از آن بدون دخالت دستگاه کارتخوان قادر به انجام تراکنش‌های بانکی در فروشگاه‌ها خواهند بود.

لازم به ذکر است این روش با هدف کاهش بخشی از هزینه‌های پرداخت فراهم گردیده و پیامدهایی از جمله توسعه، رفاه و نیز امنیت را برای مشتریان خود به ارمغان خواهد آورد و سبب رضایتمندی آنان خواهد شد.