بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در طرحی جدید این امکان را برای مشتریان فراهم کرده است که بتوانند بوسیله پس‌اندازهای خرد خود، که عملا نمی‌توان با آن کاری انجام داد، تا ۲۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴% دریافت کنند. در این طرح، همه افراد و مشتریان حقیقی و حقوقی که خواهان دریافت تسهیلات قرض الحسنه خرد به صورت دوره‌ای هستند، می‌توانند بوسیله افتتاح حساب و واریز مبالغ مستمر ماهانه، از وام قرض‌الحسنه بهره‌مند شوند.

تسهیلات قرض‌الحسنه اندوخته اجتماعی پس از گذشت حداقل چهار ماه از تاریخ افتتاح حساب و چهار مرحله واریزی مستمر، به مشتریان داده می‌شود. برهمین اساس این امکان برای پس‌اندازهای خرد به وجود می‌آید که بتوان از آنها برای استفاده از وام قرض الحسنه خرد به صورت دوره‌ای استفاده کرد.

در این طرح حتی کارکنان سازمان‌هایی که صندوق قرض‌الحسنه تشکیل داده‌اند نیز این امکان را خواهند داشت که با سپرده‌گذاری در بانک مهر ایران تسهیلات دریافت کنند.

این تسهیلات ۲۴ ماهه بوده و به ازای هر ماه انتظار بیشتر از چهار ماه در زمان سپرده گذاری، مدت ۶ ماه به دوره بازپرداخت اقساط اضافه می‌شود و سقف مدت زمان آن ۴۸ ماه تعیین شده است. در این طرح، سقف فردی وام قابل پرداخت تا ۲۰ میلیون تومان با کارمزد ۴% و سقف مبلغ حق عضویت انتخابی ماهانه یک میلیون تومان است.