به گزارش ایبِنا، به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، محمدجعفر ایرانی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون در جلسه کمیته اجرای مواد قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اظهار داشت: رشد متوازن جمعیت و تاکید بر حفظ نسبت جوانی کشور از ضروریات و مبانی رشد و توسعه فراگیر جامعه است.

رییس کمیته حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بانک توسعه تعاون افزود: توجه ویژه کشور به تثبیت جمعیت جوان و ورود آن به بازار کار و تولید می‌تواند بسیاری از مشکلات جامعه از جمله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را مرتفع سازد.

ایرانی گفت: مستند به آمار و تقاضای مشتریان بانک متبوع، توانسته‌ایم در برخی استان‌ها از جمله بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد و ایلام بالغ بر صد در صد تسهیلات ودیعه و خرید مسکن و فرزندآوری مستند به جزء الف تبصره 16 قانون بودجه سال 1401 را پرداخت نماییم.

عضو هیات مدیره همچنین گفت: بالغ بر 7000 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری در شعب بانک توسعه تعاون پرداخت گردیده است که قابل توجه و تامل است و از کلیه همکاران ساعی و فهیم کشور تقدیر و تشکر می‌نمایم.

وی افزود: بر این اساس نسبت تسهیلات پرداختی به سهمیه مطلوب سال جاری بالغ بر 84 درصد می‌باشد که نشان از رشد چشمگیر این تسهیلات و سرعت واگذاری تسهیلات به مشتریان هدف است.

ایرانی گفت: بانک توسعه تعاون در چارچوب سیاست‌های ابلاغی و استراتژی سالانه و با امعان نظر به اسناد بالادستی ضمنی، تاکید و توجه ویژه بر فعالیت‌های اقتصادی بخش تعاونی کشور تمامی مساعی و تلاش خویش را در جهت بهبود اوضاع اقتصادی اتمسفر کسب و کار و مسئولیت‌های اجتماعی معطوف می‌دارد.