وام ازدواج از جمله‌ وام‌های پرتقاضا می‌باشد که در لایحه بودجه سال آینده مبلغ 50 میلیون برای آن درنظر گرفته شده بود اما کمیسیون اجتماعی مجلس پیشنهاد داد این وام برای سال آینده به 100 میلیون تومان افزایش یابد.

با توجه به تورم موجود در کشور، بسیاری از متقاضیان به ویژه جوانان برای رفع بخشی از مشکلات خود به این وام نیاز دارند و به همین علت توقع افزایش مبلغ را در سال آینده مطرح می‌نمایند. طبق برنامه‌ریزی، دولت برای تخصیص درصد وام به هر بخش باید بودجه‌ای از وام‌های پرداختی را هم به وام ازدواج اختصاص دهد.

پیش از این درخواستی مبنی بر اینکه این وام از 50 میلیون تومان به 70 میلیون تومان افزایش یابد مطرح شده بود که مورد موافقت قرار نگرفت. ولیکن اخیراً و مجدداً افزایش وام ازدواج به 100 میلیون تومان با بازپرداخت 10 ساله پیشنهاد شده است و باید منتظر نتیجه نهایی بود.

لازم به ذکر است برای سال 1400 افزایش تسهیلات ازدواج به 100 میلیون تومان با بازپرداخت 10 ساله نیاز به تایید و تصویب کمیسون تلفیق مجلس شورای اسلامی خواهد داشت.

معرفی انواع تسهیلات بانک ها در سیستم بانکی کشور، مرات مگ ارائه دهنده جدیدترین اطلاعیه ها و تحولات مربوط به قوانین اخذ تسهیلات بانکی