روابط عمومی شرکت پرداخت الکترونیک سداد به نقل از دکتر محمدعلی محمودزاده، مدیرعامل این شرکت، از کاهش تردد غیرضروری مردم به شعبات بانک با بهره‌گیری از اپلیکیشن ایوا خبر داد. وی اعلام کرد: با شیوع ویروس کووید-19 و کاهش مراجعات مردم به شعبات بانک، بستری جهت گسترش خدمات غیرحضوری و دیجیتالی مهیا گردید و از آن‌جایی که شرکت پرداخت الکترونیک سداد از جمله شرکت‌های فعال در حوزه پرداخت می‌باشد حفظ سلامت کشور را وظیفه دانسته و برای فراهم کردن امکاناتی به منظور کاهش یا عدم حضور مردم به شعبات بانک وارد عمل شده است.

مدیرعامل این شرکت گفت: ما تلاش کردیم تا از طریق اپلیکیشن ایوا، اولین شعبه دیجیتالی بانک ملی ایران، خدماتی را جهت عدم حضور مردم در شعبات و مجازی‌سازی سرویس‌های بانکی فراهم نماییم. اپلیکیشن ایوا در سرویس نشان بانک قابل ارائه بوده و عموم مردم می‌توانند پس از احراز‌ هویت و امضای دیجیتالی، خدماتی از جمله دریافت دسته چک، افتتاح حساب، دریافت کارت بانکی و نیز انجام امور مربوط به دریافت تسهیلات را در این اپلیکیشن رخواست نموده و پاسخ مقتضی نیز دریافت نمایند. در نهایت این خدمات سبب سهولت بیشتر برای مردم و کاهش تردد در سطح شهر می‌شود.

وی ادامه داد: این نخستین مرتبه است که یک بانک دیجیتالی در قالب یک اپلیکیشن پرداخت در کشور آغاز به فعالیت کرده تا عموم مردم بتوانند از طریق پرداخت به صورت الکترونیکی تمامی نیازهای بانکی خود را پوشش دهند.

محمودزاده در پاپان افزود: تلاش شرکت پرداخت الکترونیک سداد، تامین نیازهای مردم از طریق این سرویس‌ها و اقدامات بوده تا در بسترهای مختلفی همچون تولیدات فرهنگی و فناوری‌های نرم و نیز صنایع دستی به کار گرفته شود.

معرفی انواع تسهیلات بانک ها در سیستم بانکی کشور، مرات مگ ارائه دهنده جدیدترین اطلاعیه ها و تحولات مربوط به قوانین اخذ تسهیلات بانکی