به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، یکی از بزرگترین بانک‌های دولتی (ادغامی بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح) اعلام کرده، در پی دستور اخیر رئیس جمهور به بانک مرکزی برای کاهش صف متقاضیان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، این بانک دولتی 3 هزار میلیارد تومان از محل آزادسازی سپرده قانونی، منابع جدید تامین کرده است.

بر اساس اعلام بانک مذکور، سهمیه‌های جدید هر شعبه در سراسر کشور برای دو ماه پایانی امسال تعیین و ابلاغ شده و به متقاضیان مشمول دریافت این تسهیلات که در سامانه بانک مرکزی ثبت نام کرده‌اند، اعطا می‌شود.

این سهمیه جدید، غیر از اعتبارات و سهمیه قبلی است و مدیریت شعب این بانک دولتی موظفند ظرف یک هفته نسبت به تعیین شعبه برای متقاضیان دریافت این وام اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور دهم تیر ماه امسال طی بخشنامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی دستور داد تا صف متقاضیان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج صفر شود و مجددا در دی ماه امسال این دستور را به بانک مرکزی ابلاغ کرد.

سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در این باره 13 دی ماه در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: رئیس جمهور در جلسه مجمع عمومی بانک مرکزی نسبت به صفر شدن صف متقاضیان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج دستور داده بود و در جلسه 13 دی ماه دولت نیز بار دیگر بر تحقق این موضوع تا پایان امسال تاکید کرد.