براساس خبری که از نیویورک تایمز منتشر شد، طبق پیش‌بینی تحلیل‌گر موسسه رتبه‌بندی فیچ با نام «سونیل کومار سینها» که به عنوان اقتصاددان ارشد موسسه تحقیقاتی و اعتباری در کشور هند فعالیت می‌کند، از ابتدای آوریل اقتصاد این کشور 11.8 درصد کوچک خواهد شد.

به گفته این اقتصاددان ارشد، تمامی شاخص‌های پویایی اقتصادی و مصرفی، آینده اقتصاد کشور هند را ضعیف برآورد می‌نمایند. با توجه به این شاخص‌ها، این‌طور انتظار می‌رود که در سه ماه جاری اقتصاد این کشور 11.9 درصد کوچک شده است و در سه ماهی که به دسامبر منتهی می‌شود نیز شاهد رکود 6.7 درصدی خواهد بود. همچنین شاخص‌ها نشان از ادامه رکود اقتصاد هند در سال 2021 نیز دارد که پیش‌بینی می‌شود رکود 5.4 درصدی رخ دهد. این درصورتی است که موسسه اعتباری هند اقتصاد این کشور را در سال جاری 5.3 درصد کوچک‌تر پیش‌بینی کرده بود و برای سال آینده نیز رشد 4.2 درصدی را متصور بوده است.

تحلیل‌گر موسسه رتبه‌بندی فیچ، سینها در ادامه گفت: درحالی که جهان در حال پیمودن موج دوم کرونا است کشور هند هنوز نتواسته است موج اول را با موفقیت به پایان برساند. همچنین طولانی شدن روند احیای اقتصادی کشور هند باعث شده که در سه ماهه منتهی به ژوئن اقتصاد این کشور 23.9 درصد کوچک شود که این در مقایسه با پیش‌بینی به مراتب شدیدتر بوده است.

سامانه مرآت یکی از جامع ترین مراکز ارائه دهنده خدمات رتبه بندی اعتباری در کشور، به همراه اخبار و مقالات جدید و مهم ایران و جهان در حوزه رتبه بندی اعتباری