طبق اخبار منتشر شده از سوی روابط عمومی بانک صادرات، این بانک به تازگی قرارداد همکاری جدیدی تحت عنوان طرح «فرهیختگان» به منظور ارائه وام ویژه به اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویادن دانشگاه آزاد اسلامی با نرخ سود 8 درصدی، منعقد نموده است. در طرح «فرهیختگان»، اعضای هیئت علمی و کارکنان به ترتیب از تسهیلاتی با سقف 5 میلیارد ریال و 3 میلیارد ریال برخوردار خواهند شد. همچنین دانشجویان این دانشگاه نیز می‌توانند با توجه به مقاطع تحصیلی خود، وام به مبلغ 50 تا 400 میلیون ریال از بانک دریافت نمایند.

در طرح «فرهیختگان»، اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد می‌توانند تسهیلاتی تحت عنوان خرید کالا و همچنین خرید، ساخت و تعمیر مسکن در قالب عقودی همچون فروش اقساطی، مشارکت مدنی و مرابحه با اقساط 60 ماه و نرخ سود هشت درصدی از بانک صادرات ایران دریافت کنند.

کارکنان دانشگاه نیز می‌توانند این وام را برای تعمیر مسکن و خرید کالا با اقساط 60 ماهه در قالب عقد مرابحه با نرخ سود هشت درصدی دریافت کنند.

دانشجویان دانشگاه نیز به تفکیک مقاطع تحصیلی خود قادر به دریافت این تسهیلات می‌باشند. از این رو دانشجویان مقطع دکتری تا سقف 400 میلیون ریال و اقساط 48 ماهه و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تا سقف 150 میلیون ریال با اقساطی 36 ماهه قادر به بهره‌مندی از این وام می‌باشند. لازم به ذکر است نرخ سود وام برای دانشجویان نیز 8 درصد است.

همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی با اقساط 48 ماه از وام 100 میلیون ریالی و دانشجویان مقطع کاردانی با اقساط 24 ماه از وام 50 میلیون ریالی می‌توانند برخوردار شوند.

طرح «فرهیختگان» طی تفاهم‌نامه‌ای میان مدیرعامل بانک صادرات ایران و رئیس دانشگاه آزاد به منظور گسترش روابط و پرداخت تسهیلات ویژه به اعضای هیئت‌علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به ثمر رسیده است.

معرفی انواع تسهیلات بانک ها در سیستم بانکی کشور، مرات مگ ارائه دهنده جدیدترین اطلاعیه ها و تحولات مربوط به قوانین اخذ تسهیلات بانکی