طبق خبری که از جلسه روز سه شنبه صندوق بین‌المللی پول منتشر شد، این صندوق پیش‌بینی خود را برای سال 2021 در خصوص رشد اقتصادی جهان افزایش داد هرچند که اطمینان کاملی برای تحقق آن وجود ندارد. چشم‌انداز صندوق بین‌المللی پول برای رشد اقتصاد جهانی در سال 2021 از 5.2 درصد به 5.5 درصد افزایش یافته است و همچنین این نهاد برای سال 2022 نیز رشد اقتصاد جهان را 4.2 درصد برآورد می‌نماید.

عوامل متعددی وجود دارند که باعث تعدیل پیش‌بینی صندوق بین المللی پول شده است و از جمله این عوامل می‌توان به بهبود اوضاع بعد از واکسیناسیون، بازگشت برخی کشورها به تجارت و اقتصاد قبل از کرونا و همچنین حمایت مالی بیشتر در ژاپن و ایالت‌متحده، اشاره نمود.

توجه به اقتصاد آلمان نیز از دیگر موضوعات محوری جلسه صندوق بین‌المللی پول بوده است. اقتصاد آلمان به علت محدودیت‌های اعمال شده ناشی از افزایش آمار مبتلایان به کرونا، در حال حاضر بسیار آسیب دیده است و در سه ماهه اول کوچک شده است. همچنین از آنجایی که گرایش‌ برای خرید خودرو کاهش یافته، ورشکستگی شرکت‌های صنعت اتومبیل نیز به شدت نزدیک است.

سامانه مرآت بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات اعتبارسنجی در کشور، به همراه اخبار و مقالات جدید و مهم ایران و جهان در حوزه اعتبارسنجی