اعتبارسنجی مالی افراد در سامانه اعتبارسنجی مرآت از مرز ۲ میلیون نفر عبور کرد. فروشنده‌هایی که مجبور هستند محصولات خود را به صورت قسطی به مشتریان بدهند، افرادی که قصد دارند ملک خود را اجاره دهند و بانک‌هایی که تسهیلات اعطا می‌کنند، برای اطمینان از پرداخت منظم و به موقع اقساط و درآمدهایشان، نیاز دارند که از توانایی پرداخت مشتریان خود مطلع شوند. شرکت‌های اعتبارسنجی این امکان را برای آنها مهیا می‌کنند.

سامانه اعتبارسنجی مرآت که از زیرمجموعه‌های شرکت دانش‌بنیان پردازش اطلاعات مالی پارت است، در دو سال گذشته، حدود ۲ میلیون نفر از افرادی که متقاضی دریافت تسهیلات بوده‌اند را اعتبارسنجی کرده و براساس این اعتبارسنجی‌ها، مبلغی بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شده است.

انجام این حجم عظیم اعتبارسنجی در سراسر کشور به صورت غیرحضوری، آن هم در شرایطی که ویروس کرونا در تمام کشور شیوع پیدا کرده است، باعث جلوگیری از چند میلیون سفر شهری بیهوده و ایجاد آلودگی و ترافیک برای دریافت تسهیلات و ارائه وثیقه‌های سنگین شده است.

این به معنی آن است که ماهانه ۷۰ هزار ساعت در زمان، ۴۰۰ هزار کیلومتر در جابه‌جایی و ۱۴ تن در مصرف کاغذ صرفه‌جویی شده است. علاوه بر موارد مذکور، اعتبارسنجی‌های سامانه مرآت، کاهش ریسک تاخیر یا عدم بازپرداخت برای بانک‌ها و شرکت‌هایی که به صورت اعتباری یا مدت‌دار خدمات ارائه می‌کنند را به همراه آورده است. همچنین با نگاهی وسیع‌تر، می‌توان گفت که این سامانه منجر به کاهش حجم پرونده‌های حقوقی و درگیری‌های اجتماعی ناشی از بدحسابی‌ها هم شده است.