پیرو اخبار پیشین مرآت مگ مبنی بر ضرورت به‌کارگیری سفته الکترونیکی در سیستم بانکی و استفاده از آن در امور جاری بانک، روز گذشته مورخ 99/5/6، از اولین نسخه سفته الکترونیک در بانک ملی ایران با حضور جناب آقای دکتر دژپسند وزیر محترم اقتصاد و دارایی و معاونان ایشان، رونمایی گردید.

دکتر دژپسند ضمن تأکید بر گسترش بانکداری دیجیتالی اظهار داشت: بانک ملی ایران اولین بانکی است که در ثبت سفته الکترونیک پیشگام بوده و امید است با پیگیری‌های مستمر و موثر سایر بانک‌ها نیز از این ظرفیت ایجاد شده استفاده نموده و به بانکداری دیجیتالی بپیوندند. به گفته وی، بانکداری دیجیتال یکی از بسترهایی است که می‌تواند فضای کسب و کار ایران را بهبود بخشیده و رتبه کشور را در جهان ارتقاء دهد.

جزئیات استفاده از سفته الکترونیک در بانک ملی ایران:

در نشست دیروز، مدیرعامل بانک ملی ایران، جناب آقای محمدرضا حسین‌زاده نیز درخصوص مزیت‌های سفته الکترونیکی و نیز سایر خدمات غیرحضوری بانک ملی توضیحاتی ارائه دادند که در ادامه به آن پرداخته می‌شود.

به گفته وی، با اجرای طرح دیجیتالی بانک ملی، از این پس بسیاری از عملیات بانکی هم‌چون افتتاح حساب، احراز هویت، صدور سفته و ارائه تسهیلات، غیرحضوری و بدون مراجعه به شعب خواهد بود و واجدین شرایط دریافت تسهیلات کرونا اولین افرادی هستند که از این قابلیت بهره خواهند برد.

وی هم‌چنین از ارائه نوع دیگیری از تسهیلات به دارندگان سهام عدالت نیز خبر داد. برنامه‌ریزی شده است تا این تسهیلات به صورت اعتبار خرید و در کارت‌های دیجیتالی و غیرفیزیکی باشد.

مبلغ تسهیلات 5 میلیون تومان خواهد بود و دارندگان سهام عدالت می‌توانند در بستر اینترنت و از طریق برنامه تلفن هوشمند خود از فروشگاه‌ها خرید نمایند. آقای حسین‌زاده ابراز امیدواری کرد تا از این طریق موانع دریافت تسهیلات که پیش از این بسیار پیچیده و طولانی بود، رفع گردد و فرصت مناسب برای رشد و توسعه جامعه فراهم گردد.

   

معرفی انواع تسهیلات بانک ها در سیستم بانکی کشور، مرات مگ ارائه دهنده جدیدترین اطلاعیه ها و تحولات مربوط به قوانین اخذ تسهیلات بانکی