در هفته‌ای که گذشت سامانه هوشمند تسهیلات بانک ملت (فرابانک ملت) با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی کشور، معاون وزیر اقتصاد و جمعی از مدیران بانک ملت رونمایی شد.

جزئیات سامانه فرابانک ملت:

در جلسه مذکور آقای محمد بیگدلی، مدیر عامل بانک ملت، ضمن معرفی این سامانه هدف از راه‌اندازی آن را کمک به حوزه اعتبار عنوان کرد. زیرا فعالیت‌های غیررایانه‌ای و غیرالکترونیک در این بخش بیش از سایر بخش‌ها است و زمان بیشتری صرف امور می‌گردد که در نهایت امکان دستیابی به کارایی حداکثر را محدود می‌نماید.

به گفته وی، این سامانه در راستای اعطای تسهیلات موردنیاز به مشتریان بانک ملت به صورت غیرحضوری و بدون نیاز به مراجعه پی در پی به شعب بانک طراحی شده است. از طریق این سامانه دیگر اخذ تسهیلات منوط به تصمیم و رای مثبت کارشناس اعتبارات نخواهد بود و دخالت انسانی وجود نخواهد داشت.

در سامانه فرابانک، فقط فرآیند اعتبارسنجی و هم‌چنین استعلام‌های سیستماتیک، پایه و اساس امتیاز و اعتبار هر متقاضی حقیقی و حقوقی را مشخص خواهد کرد و با توجه به عواملی همچون پیشینه پرداخت، به هر فرد یک رتبه اعتباری اختصاص داده می‌شود. پیش‌بینی می‌شود مدت زمان برخورداری از تسهیلات از طریق این سامانه 3 تا 6 روز به طول بیانجامد و این پروسه نسبت به روش متعارف قبلی سریع‌تر خواهد بود.

طبق سخنان دکتر بیگدلی، هم‌اکنون چهار نوع از تسهیلات بانک ملت از طریق سامانه فرابانک امکان تخصیص خواهد داشت و در آینده سعی بر آن است تا سایر طرح‌ها و تسهیلات نیز به این سامانه افزوده شود.

سخن وزیر اقتصاد و دارایی:

دکتر دژپسند، وزیر اقتصاد و دارایی کشور، با استقبال ویژه از این سامانه و ضمن تقدیر از مدیران بانک ملت به دلیل فعالیت گسترده و کارا در حوزه بانکداری الکترونیکی و دیجیتال، از آنان درخواست نمود تا با توجه به شرایط کنونی کشور و با عنایت به گستردگی قشر آسیب‌پذیر در جامعه، تمام اهتمام خود را در راستای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه از طریق فرابانک به کار گیرند و این نوع از تسهیلات را در اولویت کاری خود قرار دهند.

برای دریافت جدیدترین نمره اعتباری خود میتوانید به سامانه اعتبارسنجی مرآت مراجعه نمائید.