روابط عمومی بانک ملت در جدیدترین خبر از رتبه تحسین‌برانگیز این بانک در نشریه تخصصی و بین‌المللی بنکر اطلاع داد. این نشریه در نوامبر سال 2020 گزارشی از برترین بانک‌های جهان که منطبق بر شریعت اسلام فعالیت می‌کنند ارائه کرده است که نام بانک ملت با رتبه چشمگیری در این گزارش دیده می‌شود.

نشریه بنکر در سال 2020 فهرستی از ده بانک برتر جهانی در شریعت اسلامی که دارایی آنها بیش از 500 میلیون دلار می‌باشد، تهیه کرده است که در این میان بانک ملت با 55.38 درصد رشد توانست رتبه ششم را تصاحب کند. بنابراین بانک ملت با این رتبه، جایگاه نخست رشد دارایی را در میان بانک‌های ایرانی از آن خود کرده است. این درحالی است که در همین دوره، میانگین رشد دارایی بانک‌های اسلامی خاورمیانه و شمال آفریقا برابر با 9.2 درصد و نیز میانگین رشد دارایی بانک‎‌های اسلامی جهان برابر با 8.2 درصد است.

دومین بانک بزرگ جهان از لحاظ اعطای وام

نشریه بنکر در ادامه به این موضوع می‌پردازد: با اینکه تحریم‌های اقتصادی فشار بسیار بالایی را بر ایران به خصوص نظام بانکداری تحمیل کرده‌ است اما با این حال بانک ملت با عملکردی شایسته موفق به دریافت رتبه دومین بانک بزرگ جهان در میان سایر بانک‌های جهانی از لحاظ اعطای وام منطبق بر شریعت شده است.

با توجه به گزارش بنکر، مجموع کل دارایی‌های کشور ایران و عربستان سعودی که در قالب بانکداری اسلامی فعالیت می‌کنند 400 میلیارد دلار برآورد می‌گردد که از این میان 82.3 میلیارد دلار تنها مختص بانک ملت می‌باشد. همچنین نرخ بازده دارایی این بانک 4.6 درصد اعلام شده است.

سامانه مرآت یکی از جامع ترین مراکز ارائه دهنده خدمات رتبه بندی اعتباری در کشور، به همراه اخبار و مقالات جدید و مهم ایران و جهان در حوزه رتبه بندی اعتباری