در سال 98، سال رونق تولید، بانک آینده علاوه بر پرداخت تسهیلات مربوط به طرح رونق تولید، از منابع داخلی خود نیز به واحدهای اقتصادی و تولیدی معرفی شده از سوی کارگروه‌های استانی، با هدف تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی و تثبیت و ایجاد اشتغال، تسهیلات اعطا کرد.

بر این اساس، در آخرین صورت‌جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران که از سوی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران اعلام گردید؛ بانک آینده، با پرداخت ۷۵% از کل تسهیلات محل تبصره ۱۸ بودجه سال 98 در استان، رتبه نخست را از نظر تعداد و مبلغ تسهیلات پرداختی در شبکه بانکی و در طرح رونق تولید، کسب کرده است.

لازم به ذکر است که طبق رونق طرح تولید، در سال 98 رقم ۳۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای صنایع با هدف توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل در نظر گرفته شده است. پرداخت تسهیلات در قالب طرح رونق تولید چند سالی است که در دستور کار متولیان صنعتی قرار دارد.

محمد امامی امین، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران، اقدامات بانک آینده را در کسب رتبه نخست تسهیلات پرداختی و همچنین تلاش‌های این بانک در امر رونق تولید و استمرار روند افزایشی پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان بخش صنعت، معدن و تجارت استان تهران را، قابل تقدیر دانست.