وزیر اقتصاد با تاکید بر اهمیت اجرای حاکمیت شرکتی و بانکداری دیجیتال، از رتبه بندی بانک‌ها در پایان سال جاری بر اساس میزان تحقق این دو برنامه توسط معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد خبر داد. دکتر فرهاد دژپسند اظهار داشت: با تحقق حاکمیت شرکتی به طور کامل مشخص می شود، مشکلات یک بانک، چه اندازه متاثر از عوامل برون سازمانی مانند: حجم بالای تسهیلات تکلیفی و چه مقدار ناشی از عوامل درون سازمانی نظیر پایین بودن بهره‌وری است. وزیر اقتصاد تصریح کرد: نظام بانکی با بهبود مدیریت و کاهش هزینه‌ها باید به سمت کارآ کردن سیستم خود پیش برود.

وزیر اقتصاد در مجمع عمومی سالیانه بانک سپه، یکی از مهمترین ویژگی‌های بانک سپه را توان بالای مدیریت مالی و ریسک‌پذیری مدیریتی آن عنوان کرد. وی با بیان اینکه، اجرای پروژه ادغام پنج بانک نیروهای مسلح در بانک سپه، کاری بسیار سخت است که باید به خوبی مدیریت شود، اظهار داشت: این امر در عین حال یک فرصت طلایی برای بانک سپه محسوب می شود؛ زیرا این بانک می‌تواند با اجرای موفق این پروژه، به بزرگترین بانک کشور تبدیل شود.

فرهاد دژپسند یکی از پیش شرط های موفقیت در پروژه ادغام را کاهش تعداد شعب بانک‌های مذکور دانست که باید درعین حفظ کیفیت خدمات و تداوم سرویس‌دهی به نیروهای مسلح، با طراحی یک برنامه کاملا منسجم و مستقل انجام شود. وزیر اقتصاد همچنین با تاکید بر لزوم طراحی و تدوین یک برنامه جامع اجرایی برای افزایش درآمدها و کاهش زیان احتمالی از سوی هیات مدیره بانک سپه، اظهار داشت: این برنامه می‌تواند متضمن اصلاح ساختار مالی بانک به ویژه در قالب اجرای طرح ادغام باشد.

فرهاد دژپسند در ادامه با تقدیر از عملکرد بانک سپه در واگذاری اموال مازاد و شرکت‌های مازاد، بر تداوم روند واگذاری و مولد سازی دارایی‌های این بانک تاکید کرد. وی یکی از حلقه های مفقوده نظام بانکی کشور را تامین مالی و مشارکت آن در پروژه های آموزشی و تحقیقاتی کشور و تلاش برای دانش‌بنیان نمودن اقتصاد کشور عنوان کرد.