بانک دی به منظور خلق ارزش برای مشتریانش، بهبود قدرت خرید بین مردم و پشتیبانی از تولید و کالای ملی، طرحی به نام دی کارت اعتباری را عملیاتی کرد. رحیم طاهری، عضو هیئت مدیره بانک دی، در خصوص این خبر ضمن بیان اینکه در طرح دی کارت اعتباری تمامی مشتریان حقیقی و حقوقی می‌توانند با افتتاح حساب، در کوتاه‌ترین زمان ممکن که حداقل ۴ ماه است، از امتیازات این طرح بهره‌مند شوند، گفت: ویژگی منحصر به فرد این طرح حق انتخاب نوع حساب، دوره سپرده‌گذاری، تعداد اقساط و نرخ تسهیلات به انتخاب مشتری است. همچنین سازمان‌ها، شرکت‌ها و به طور کلی افراد حقوقی نیز می‌توانند با افتتاح این حساب ضمن دریافت خدمات ویژه حساب‌های قرض‌الحسنه جاری و کوتاه‌مدت، پس از انعقاد تفاهم‌نامه، کارمندان خود را برای دریافت کارت اعتباری به بانک معرفی کنند.

طبق گفته این عضو هیئت مدیره، حداقل مبلغ افتتاح حساب در این طرح، یک میلیون ریال و حداقل مبلغ سپرده‌گذاری برای کسب امتیاز ۱۰ میلیون ریال است و اگر سپرده‌گذار در کمتر از 4 ماه از حساب خود برداشت کند، مشمول این طرح نخواهد شد. لازم به ذکر است در این طرح اگر دوره سپرده‌گذاری متقاضیان بیش از ۱۲ ماه باشد، امتیاز ماه‌های بعدی تا سقف تعهدات طرح به آنها تعلق می‌گیرد.

همچنین در این طرح حداکثر مبلغ کارت اعتباری، پانصد میلیون ریال با نرخ سود ۱۰ تا ۱۸ درصد، متناسب با امتیازات حاصله و تعداد اقساط حداکثر تا ۳۶ ماه در نظر گرفته شده است که درصورت اعطای کارت اعتباری تا مبلغ صد میلیون ریال، پذیرش یک نفر ضامن معتبر و تا مبلغ پانصد میلیون ریال حداکثر، دو ضامن که یک نفر از آن‌ها دارای گواهی کسر از حقوق باشد، احتیاج است.

 

افراد با امتیاز پایین هم می‌توانند تسهیلات بگیرند

در این طرح برای افرادی که دارای امتیاز پایینی هستند هم راه‌حلی ارائه شده است، به این صورت که این افراد می‌توانند مبلغی را به عنوان وثیقه نقدی نزد بانک سپرده‌گذاری نمایند و اعتبار خود را تا سقف پانصد میلیون ریال زیاد کنند یا نرخ تسهیلات را به اندازه ۱۰% کم کنند.

همچنین مشتریان حقیقی همواره می‌توانند در صورت تکمیل و امضای فرم رضایت‌نامه واگذاری حق امتیاز طرح دی کارت اعتباری، امتیاز این طرح را به خویشاوندان درجه یک خود انتقال دهند و در صورتی که امتیاز صاحب حساب بیش از پانصد میلیون ریال باشد، مبلغ مازاد بر آن نیز می‌تواند به افراد مزبور انتقال یابد.