علی صالح آبادی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات در جلسه‌ای به بررسی برخی از خدمات این بانک در راستای کمک به صادرکنندگان پرداخت. این خدمات شامل بررسی مسائل و مشکلات صادرات کالاهای غیرنفتی و تأمین مالی برای صادرکنندگان در شرایطی که تحریم‌های نفتی سبب محدودیت‌هایی در تامین نیازهای ارزی کشور شده است، می‌باشد. درحال حاضر تأمین درآمد ارزی از مباحث مهم و سرنوشت‌ساز در اقتصاد کشور می‌باشد.

علی صالح آبادی با اشاره به این موضوع که مشکلاتی از جمله نقل و انتقالات مالی، گمرک و حمل و نقل در مسیر صادرکنندگان است گفت: خوشبختانه بانک توسعه صادرات در منابع ارزی و ریالی هیچگونه محدودیتی نداشته و وظیفه خود می‌داند تا در جهت حمایت از صادرکنندگان و هموار کردن صادرات، تسهیلاتی را به آنها ارائه نماید.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ادامه داد: این بانک آمادگی دارد تا در صورت مشارکت اتاق بازرگانی، خدماتی را در زمینه وام ارزی و ریالی، اعطای ضمانت‌نامه و اعتبارات اسنادی داخلی و همچنین خرید و فروش از طریق صرافی توسعه صادرات در اختیار صادرکنندگان استان کرمان قرار دهد.

وی تاکید کرد: تا به حال این بانک به صندوق توسعه ملی مبلغ 550 میلیارد تومان بازپرداخت داشته و همچنان از این صندوق وام دریافت می‌کند. با توجه به مشورت‌های صورت گرفته با سازمان توسعه تجارت، لیستی از صادرکنندگان جهت ارائه وام تلفیقی با نرخ 14.5 درصد استخراج شده است، ولیکن میزان حجم تسهیلات پرداختی به صندوق توسعه ملی بستگی خواهد داشت.