ثبت نام خودرو در نمایندگی های شرکت های خودروسازی همچنان در حال انجام و طرح‌های جدید و ویژه‌ای توسط دو شرکت بزرگ ایران خودرو و سایپا ارائه می‌شود. با توجه به شرایط پیش فروش خودرو توسط شرکت‌های خودروسازی داخلی و ضرورت نداشتن چک برگشتی و تسهیلات معوق در شبکه بانکی به عنوان الزامات اولیه ثبت نام خودرو، بهتر است پیش از ثبت نام خودرو، اعتبارسنجی شخصی توسط متقاضیان تهیه شود.

ممکن است برخی افراد پیش از این دارای چک برگشتی و تسهیلات معوق در شبکه بانکی باشند که از آن اطلاع کاملی ندارند. این عدم اطلاع باعث می شود تا پس از ثبت نام خودرو توسط متقاضیان، شرکت‌های خودروسازی بنا بر قراردادهای منعقده از تحویل خودرو خودداری کنند. به همین جهت توصیه می‌شود کلیه ثبت‌نام کنندگان در طرح های پیش فروش محصولات ایران خودرو و سایپا، حتما قبل از ثبت نام گزارش اعتبارسنجی خود را تهیه کنند.

در همین زمینه در چند ماه اخیر شرکت های اعتبارسنجی محصولات اعتباری و رتبه اعتباری خوبی را به مشتریان و بازدیدکنندگان خود ارائه می‌دهند. شرکت‌های اعتبارسنجی نظیر آیس و میزانتو از جمله مهمترین شرکت های ارائه دهنده خدمات مذکور به متقاضیان هستند. اعتبارسنجی توسط شرکت‌های یاد شده با کمترین هزینه و از طریق سایت های اینترنتی انجام شده و نیازی به مراجعه حضوری به شرکت نیست.