محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه‌ای از اختصاص 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به بخش‌های اقتصادی متضرر از ویروس کووید-19 اطلاع داد. به همین علت در زمینه ارائه سامانه‌ای در جهت شناسایی اقشار مختلف جامعه اقدامات جدی صورت گرفته است. این درحالی که در شرایط کرونا به سه میلیون نفر که جز هیچ نهاد امدادی و گروه‌های شناسایی شده، نبودند مبلغ بلاعوض 200 تا 600 هزار تومان در مرحله اول پرداخت شد.

شریعتمداری ادامه داد: از پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان، اطلاعات وسیعی دریافت شد که مبنای تصمیمات حال است. زمانی که کمک‌های معیشتی برای اولین بار توزیع شد نمودار مصرف یارانه با نمودار یارانه معیشتی رابطه عکس داشت به طوریکه در تهران با افزایش مصرف یارانه بنزین، کمک هزینه معیشتی کاهش پیدا کرده و در سیستان و بلوچستان نیز با کاهش میزان مصرف یارانه بنزین، یارانه معیشتی بیشتری ارائه می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان اطلاعاتی درباره بانوان سرپرست خانوارها تهیه شد که حدود یک میلیون و 20 هزار نفر بانوانی هستند که هیچ بیمه‌ای نداشته و درآمد و حقوقی هم دریافت نمی‌کنند.

شریعتمداری اعلام کرد: مبلغ 23 هزار میلیارد تومان به صورت وام‌های قرض الحسنه‎ای یک میلیون تومانی به متقاضیان ارائه شد و به بخش‌های اقتصادی آسیب‌دیده در دوران کرونا مبلغ 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات 12 درصدی اختصاص داده شد.

وی نیز در پایان گفت: بیش از 860 هزار نفر برای بیمه بیکاری در سامانه درخواست داده‌اند که علاوه بر مبلغ بیکاری بودجه سه هزار و 500 میلیارد تومانی نیز برای پرداخت چهار ماهه در نظرگرفته شده است.

معرفی انواع تسهیلات بانک ها در سیستم بانکی کشور، مرات مگ ارائه دهنده جدیدترین اطلاعیه ها و تحولات مربوط به قوانین اخذ تسهیلات بانکی