جلسه شورای عالی بورس و اوراق بهادار ایران در روز گذشته (جمعه بیستم دی ماه) با حضور فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد، شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر اعضای این شورا برگزار و اطلاعاتی درباره تسهیلات خرید سهام ارائه شد.

در این جلسه، فرهاد حنیفی، معاون نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی، با بیان اینکه بانک مرکزی و سازمان بورس دو بال اقتصادی برای کشورمان هستند و با داشتن اهداف یکسان، منابع مورد نیاز سازمان‌ها را تامین می‌کنند، تصریح کرد: هدف از حضور بانک مرکزی در جلسه شورای عالی بورس و اوراق بهادار، اعلام حمایت کامل از بازار سرمایه است و مشتری‌ها بر اساس سررسید، تضامن و احتیاجات خود به این دو بازار رجوع می‌کنند.

فرهاد حنیفی در ادامه گفت: ما امیدوار هستیم با همکاری نزدیک این دو نهاد اقتصادی کشور و انجام هماهنگی‌های لازم که از قبل هم وجود داشته است، بتوانیم تصویر بزرگتر و کاملتری را از اقتصاد توانمند کشور به نمایش بگذاریم.

معاون نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی در پایان از نهایی شدن اعطای تسهیلات بانک‌های مجاز به مشتریان برای خرید سهام خبر داد و اعلام کرد که در آینده نزدیک سهامداران و فعالین بورسی می‌توانند از تسهیلات بانک‌ها برای خرید سهام استفاده کنند.