طبق تفاهمنامه همکاری بین مدیرعامل بانک مهر و معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به منظور نوسازی، بهسازی و جایگزینی ناوگان حمل و نقل شهر تهران، بانک مهر ایران اقدام به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه و ارزان قیمت به فعالان حوزه حمل و نقل خواهد کرد. بنابراین با توجه به نرخ سود بالای بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه از اهمیت ویژه‌ای برای گروه حمل و نقل تاکسی، موتورسیکلت و دوچرخه از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا تسهیلات قرض‌الحسنه بدون بهره بوده و با کارمزد بسیار کمی ارائه می‌شود.

اختصاص اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی جهت اعطای این تسهیلات به گروه یاد شده از تصمیمات فاز اول تفاهم‌نامه امضا شده می‌باشد. بطوریکه این تسهیلات با کارمزد ۴ درصد و طی بازپرداخت ۲ تا ۵ سال و بطور میانگین ۳۶ماهه به متقاضایان اعطا می‌شود.

علاوه بر فشار نقدینگی حاصل از عدم پرداخت اقساط سه ماهه تسهیلات قبلی ناشی از کرونا، با تلاش و پیگیری مدیران و کارکنان بانک مهر این مسئله در رابطه با اعطای تسهیلات یادشده مرتفع شده است. بدین صورت که میزان پرداختی در شش ماهه اول سال به یک میلیون و ۲۷۰ هزار فقره تسهیلات به ارزش ۱۸هزار میلیارد تومان رسیده است که فاصله چندانی با میزان پیش‌بینی شده اعطای تسهیلات یعنی ۲.۵ میلیون فقره تسهیلات به ارزش ۲۵هزار تا ۳۰هزار میلیارد تومان نداشته است.

سقف تسهیلات قرض‌الحسنه بدین شکل می‌باشد که به رانندگان تاکسی تا 70 میلیون تومان با بازپرداخت 60 ماهه اعطا می‌شود. درحالیکه سه سقف ریالی برای دوچرخه بازپرداخت 12 ماهه و موتور سیکلت درنظر گرفته شده است.