طبق گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک به مناسبت روز پزشک و با هدف تکریم و تشکر از کادر درمان که در بحبوحه مبارزه با پاندمی کرونا نقشی اجتناب‌ناپذیر داشتند، به آنان تسهیلات ریالی در قالب طرح سپهر سلامت اعطا خواهد نمود.

آقای حجت‌الله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران، در جلسه‌ای که با مدیران و کادر درمان بیمارستان امام خمینی (ره) داشت، ز اعطای تسهیلات ویژه به پزشکان، پرستاران و سایر فعالین حوزه درمان خبر داد. وی عنوان کرد تسهیلات اعطایی موردنظر نرخ سودی برابر 16 درصد خواهد داشت که حدود 2 درصد کمتر از دیگر تسهیلات بانک است و هم‌چنین مدت زمان بازپرداخت نیز 60 ماه تعیین شده است که بیشتر از سایر انواع تسعیلات می‌باشد. ازم به ذکر است تسهیلات کادر درمان بدون نیاز به معرفی ضامن بوده و فقط معرفی واجدین شرایط از سوی بیمارستان‌ها و یا دانشگاه‌های علوم پزشکی به بانک صادرات کافی است. شرط معدل حساب متقاضی نیز در این طرح موضوعیت نخواهد داشت.

صیدی همچنین در سخنان خود اعلام کرد به منظور یکپارچه‌سازی روند اعطای تسهیلات به کادر درمان و جلوگیری از ایجاد وقفه در فرآیند تخصیص، قرار است یکی از شعب بانک صادرات منحصراً به این امر اختصاص یابد.

 

معرفی انواع تسهیلات بانک ها در سیستم بانکی کشور، مرات مگ ارائه دهنده جدیدترین اطلاعیه ها و تحولات مربوط به قوانین اخذ تسهیلات بانکی