علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، در گفت‌وگو با مدیر عامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، علاوه بر بررسی عملکرد این بانک در تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و تاکید بر تسریع رسیدگی به درخواست تسهیلات و میزان تسهیلات اشتغالزایی برای شرکت‌های دانش‌بنیان، از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی با نرخ 2% به شرکت‌های دانش‌‌بنیان خبر داد.

وحدت با بیان اینکه از ابتدای تابستان سال جاری تاکنون، بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است، تصریح کرد: تسهیلاتی که با معرفی صندوق نوآوری و شکوفایی، توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه شده است، توانست ۵۰۰ شغل جدید برای ۱۳۵ شرکت را در سطح کشور ایجاد کند.

وی ادامه داد: تسهیلات اشتغال پایدار صندوق جهت رونق اشتغال و کمک به توسعه نیروی انسانی شرکت‌های دانش‌بنیان، به صورت قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، از ارائه تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی به ازای هر شخص در سال 98 با نرخ ۲% که دوره بازپرداخت آن ۳۶ ماهه است، خبر داد و افزود: سقف بهره‌مندی از تسهیلات اشتغال پایدار برای هر شرکت دانش‌بنیان در سال، برابر ۱۵ نفر با مدرک کاردانی و بالاتر می‌باشد و محدوده این تسهیلات شامل نیروی انسانی به‌ کارگیری شده در کمتر از ۱۲ ماه قبل از تاریخ ارائه درخواست شرکت است.