علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، در گفت‌وگو با مدیر عامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، علاوه بر بررسی عملکرد این بانک در تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و تاکید بر تسریع رسیدگی به درخواست تسهیلات و میزان تسهیلات اشتغالزایی برای شرکت‌های دانش‌بنیان، از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی با نرخ 2% به شرکت‌های دانش‌‌بنیان خبر داد.

وحدت با بیان اینکه از ابتدای تابستان سال جاری تاکنون، بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است، تصریح کرد: تسهیلاتی که با معرفی صندوق نوآوری و شکوفایی، توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه شده است، توانست ۵۰۰ شغل جدید برای ۱۳۵ شرکت را در سطح کشور ایجاد کند.

وی ادامه داد: تسهیلات اشتغال پایدار صندوق جهت رونق اشتغال و کمک به توسعه نیروی انسانی شرکت‌های دانش‌بنیان، به صورت قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، از ارائه تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی به ازای هر شخص در سال 98 با نرخ ۲% که دوره بازپرداخت آن ۳۶ ماهه است، خبر داد و افزود: سقف بهره‌مندی از تسهیلات اشتغال پایدار برای هر شرکت دانش‌بنیان در سال، برابر ۱۵ نفر با مدرک کاردانی و بالاتر می‌باشد و محدوده این تسهیلات شامل نیروی انسانی به‌ کارگیری شده در کمتر از ۱۲ ماه قبل از تاریخ ارائه درخواست شرکت است.

 

موفقیت بانک توسعه صادرات در تسهیلات‌دهی به شرکت‌های دانش‌بنیان‌
بخوانید