هنگامی که صحبت از اعطای وام و تسهیلات یا ارائه خدمات به صورت اعتباری و مدت‌دار در میان باشد، اولین و مهم‌ترین چالش پیش رو، مسئله اعتبارسنجی است.

استفاده از یک سرویس اعتبارسنجی دقیق می‌تواند مجموعه‌های مالی، بانکی، فروشگاه‌ها و دیگر کسب و کارها را در کاهش نرخ نکول، افزایش نرخ بازگشت سرمایه و به طور کلی پایین آوردن ریسک اعطای تسهیلات یاری نماید.

شرکت دانش‌بنیان پردازش اطلاعات مالی پارت با دغدغه ارائه راهکاری یکپارچه برای اعطای تسهیلات غیرحضوری، خدماتی را عرضه کرده است که یکی از اصلی‌ترین آنها “اعتبارسنجی مرات” است.

پارت دانش‌بنیان به عنوان پیشرو در زمینه ارائه خدمات مالی، با اعتبارسنجی مرات و سه محصول بومی دیگر یعنی احراز هویت الکترونیک، امضای دیجیتال و سفته الکترونیک که دیگر خدمات راهکار یکپارچه ارائه تسهیلات غیرحضوری هستند، در نهمین نمایشگاه تراکنش ایران حضور خواهد داشت. این نمایشگاه فرصت مناسبی برای گفتمان با متخصصان پارت و فعالان حوزه فین‌تک بوده و تاثیر مثبتی در تعاملات سازنده در این حوزه خواهد داشت.

در ادامه این مطلب جزئیات بیشتری راجع به سرویس اعتبارسنجی پارت که تحت عنوان اعتبار سنجی مرات ارائه شده است، بررسی می‌شود.

مرآت
مرآت

سرویس اعتبارسنجی مرات، بازوی قدرتمند اعطای تسهیلات غیرحضوری

بررسی سوابق مالی-اعتباری کاربر شاید در نگاه اول کار نسبتا ساده‌ای به نظر آید، اما دقت انجام این کار و فاکتورهای مختلفی که در این بررسی سنجیده می‌شوند، عیار یک سرویس اعتبارسنجی را مشخص می‌کنند.

برای مثال بسیاری از پلتفرم‌های اعتبارسنجی، فرایند و نتایج محاسباتی را بدون توجه به مبلغ و دوره بازپرداخت وام انجام می‌دهند، این در صورتی است که مرآت رتبه اعتباری را با توجه به مبلغ تسهیلات درخواستی مشتریان محاسبه می‌کند.

همچنین با توجه به تجارب متعدد و متنوع مرآت در پروژه‌های مختلف، ریسک نکول در پایین­ترین حد ممکن بوده و دقت بالای مرآت این سرویس را در میان پلتفرم‌های اعتبارسنجی داخلی و خارجی متمایز می‌کند. امکان پیاده‌سازی سرویس اعتبارسنجی مبتنی بر هوش مصنوعی نیز از ویژگی‌های منحصر به فرد این محصول شرکت پارت می‌باشد که به دقت محصول افزوده و با توجه به شرایط هر کسب و کار، پیشنهاد می‌شود.

بررسی میلیون‌ها پرونده اعتبارسنجی با این سرویس که از دقیق‌ترین الگوریتم‌های تشخیص نرخ نکول بهره می‌برد، اعتبارسنجی را سریع‌تر، آسان‌تر و منعطف‌تر کرده و این سرویس را به یکی از اولین انتخاب‌های هر کسب و کاری برای انجام اعتبارسنجی تبدیل می­کند.

پیش‌بینی خوش‌حسابی و بدحسابی مشتریان، ارائه سبد تسهیلات پیشنهادی و ارائه خدمات اقساطی، سه مورد از اصلی‌ترین کارکردهای سرویس اعتبارسنجی مرات هستند که تاکنون در سازمان‌های مختلفی همچون بانک رسالت و بانک مهر ایران مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

اعتبارسنجی مرات در راه نمایشگاه تراکنش

نمایشگاه تراکنش، نهمین رویداد بزرگ فناوری مالی ایران، از 18 تا 20 دی‌ماه 1402 در مرکز آفرینش‌های کانون و هتل لاله برگزار می‌شود. این رویداد بزرگ به عنوان میزبان اکوسیستم صنایع مالی، بانکی، پرداخت و فناوری در کشور به شمار می‌رود و فرصتی مناسب برای گسترش فناوری‌های نوین در حوزه مالی و بانکی فراهم می‌کند.

پارت نیز به عنوان پرچمدار صنعت مالی با راهکار اقتصادی خود که شامل چهار سرویس اعتبارسنجی مرات، احراز هویت بیومتریک، امضای دیجیتال و سفته الکترونیک می‌باشد، در این نمایشگاه حضور یافته تا گامی در جهت توسعه فناوری در کشور برداشته باشد.