بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران هر ساله با حضور همه شرکت‌های بیمه بخش خصوصی در کشور، به ارزیابی و رتبه‌بندی انفورماتیک این شرکت‌ها می‌پردازد. این رویداد معتبرترین عرصه اعتبارسنجی میان صنعت بیمه در گروه‌های مختلف به شمار می‌آید و نقش کلیدی در بهبود کیفیت و جایگاه این صنعت داشته است. در آخرین رتبه‌بندی صورت گرفته در این حوزه، بیمه پارسیان موفق به کسب رتبه اول شد.

این رویداد سالانه در گروه‌های مختلف، با اهداء تندیس برترین شرکت در زمینه انفورماتیک در صنعت بیمه ( بخش خصوصی)، یک شرکت را پس از بررسی‌ها و ارزیابی‌های کارشناسانه و تخصصی به عنوان برگزیده معرفی می‌کند.

بر همین اساس، طی بررسی‌های انجام شده در بین تمام شرکت‌های خصوصی صنعت بیمه کشور، بیمه پارسیان به عنوان برترین شرکت بیمه در حوزه فناوری اطلاعات قرار گرفته است و در مراسمی که توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، به مدیر فناوری اطلاعات بیمه پارسیان تندیس و لوح تقدیر اهدا شد. باید در نظر داشت، وجود زیرساخت‌های قوی و کارآمد و همچنین سیستم‌های ایمن و به‌روز و ابزارهای نوآورانه نقش اساسی را در یک شرکت بیمه برعهده دارد و در همین زمینه بیمه پارسیان همواره پرچم‌دار شرکت‌های سرآمد صنعت بیمه کشور محسوب می‌شود.

شرکت بیمه پارسیان بزرگترین و باسابقه‌ترین شرکت بیمه خصوصی در ایران است. این شرکت فعالیت خود را از سال 1382 آغاز کرده و در حال حاضر به یکی از شرکت‌های فعال در این حوزه تبدیل شده است.