بانک تجارت که به عنوان بزرگ‌ترین بانک کشور در بورس اوراق بهادار شناخته می‌شود، توانسته است عملکرد خود را در سال 99 در مقایسه با سال 98 به میزان بسیار زیادی بهبود ببخشد.

طبق گزارشات منتشر شده از سوی بانک تجارت، این بانک توانسته است در زمینه جذب منابع و سپرده‌ها و همچنین اعطای تسهیلات بسیار بهینه و موفق عمل نماید به طوری که در جذب سپرده با 37 درصد افزایش نسبت به سال 98، پیشرفت بزرگی داشته است.

میزان سپرده‌های ریالی در پایان سال 98 به میزان 419 هزار میلیارد ریال بوده و با 51 درصد افزایش به 632 هزار میلیارد ریال در سال 99 رسیده است. همچنین سایر سپرده‌ها نیز مانند سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت، سپرده ضمانت‌نامه، پیش دریافت اعتبارات اسنادی داخلی و دیگر سپرده‌های دیداری و پس‌انداز به ترتیب معادل 66، 51، 62 و 41 درصد رشد داشته‌اند.

اما موفقیت بانک تجارت تنها مختص جذب انواع سپرده‌ها نبوده و این بانک در دوران سخت کرونایی نیز عملکردی قابل قبول داشته است. بدین صورت که با اعطای تسهیلات متنوع به اشخاص حقیقی و حقوقی و حمایت از صنایع گوناگون، به تولید و اشتغال کشور کمک شایانی نموده است.

بانک تجارت با روند تسهیلات‌دهی خود در سال 99 و با وجود بحران کرونا توانسته است اشتغال قریب به 92 هزار نفر را تثبیت کند. این بانک با اعطای 41 هزار و 271 فقره تسهیلات با ارزشی بیش از 20 هزار و 557 میلیون ریال به کسب و کارهای آسیب‌دیده به ویژه در حوزه حمل و نقل، به ایرانیان خدمت بزرگی ارائه نموده است.

تسهیلات ودیعه مسکن نیز از دیگر خدمت بانک تجارت در سال جاری می‌باشد که در قالب 25 هزار و 825 فقره با ارزش معادل 4 هزار و 963 میلیارد ریال به مستأجران بوده است.