با شیوع بحران کرونا از اواخر سال 98 و پایداری آن تاکنون، خسارت‌های زیادی به بخش‌های مختلف اقتصادی در بخش‌های دولتی و خصوصی وارد آمده که اجتناب‌ناپذیر بوده است. لذا به منظور یاری رساندن به فعالین اقتصادی در سطوح خرد و کلان، دولت درصدد جبران خسارت برآمده است. با دستور ریاست جمهوری تسهیلات عمده‌ای به منظور مبارزه با آثار منفی ویروس کرونا با ارزشی بالغ بر یکصد هزار میلیارد تومان اختصاص داده شد. پیشتر و در اخبار متعدد در سایت مرآت مگ به تسهیلات کرونایی پرداخته شده است که مطالعه آن مفید خواهد بود.

 

بحران کرونا و مشکلات بخش حمل و نقل

با گسترش بحران کرونا و ایجاد محدودیت‌های مسافرت و نیز ترس همگانی، بخش حمل و نقل و به ویژه حمل و نقل ریلی به دلیل کاهش حجم مسافران با مشکل روبرو گردید. با خسارت دیدن صنعت حمل و نقل، دولت تصویب نمود تا تمام شرکت‌های فعال در حوزه حمل و نقل با ثبت نام در سایت کارا از تسهیلات موردنظر بهره‌مند گردند. ولی تاکنون اقدامات مثبتی در جهت حمایت از صنعت حمل و نقل ریلی به عمل نیامده است.

طبق اعلام میر حسن موسوی، معاونت مسافری شرکت راه‌آهن، نظر به توافقات صورت پذیرفته و مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، 940 میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره به بخش حمل و نقل ریلی اعطا خواهد شد. به گفته وی، تاکنون 71 شرکت فعال در حوزه ریلی به سامانه کارا مراجعه کرده و ثبت نام خود را تکمیل نموده‌اند.

لازم به ذکر است در حال حاضر بانک‌های عامل به منظور ارائه تسهیلات به شرکت‌های ریلی شناسایی شده و به شرکت‌های موردنظر معرفی شده‌اند. در روزهای آتی فرآیند اعطای تسهیلات آغاز خواهد شد.

برای دریافت جدیدترین نمره اعتباری خود میتوانید به سامانه اعتبارسنجی مرآت مراجعه نمائید.