به گزارش ایرنا ، اسماعیل حیدری روز چهارشنبه به مناسبت نودمین سالگرد تاسیس بانک کشاورزی در جمع خبرنگاران استان کردستان در سنندج با اشاره به اینکه بانک کشاورزی تنها تامین کننده تسهیلات این بخش است، اظهار کرد: روند رو به رشدی را در زمینه فعالیت های کشاورزی استان نسبت به گذشته شاهد هستیم که بخشی از آن مرهون پرداخت تسهیلات است.

وی با اشاره به اینکه کشاورزی یکی از بخش های راهبردی کشور است، افزود: موانع و مشکلاتی پیش روی بخش کشاورزی است که یکی از مهمترین آنها مربوط به سرمایه گذاری در این بخش است.

مدیر امور شعب بانک کشاورزی کردستان اعلام کرد: سال گذشته به 36 هزار نفر از متقاضیان 44 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط این بانک پرداخت شده است که 65 درصد این میزان تسهیلات سرمایه در گردش و 35 درصد آن هم سرمایه ثابت بوده است.

حیدری با اشاره به اینکه بانک کشاورزی در پرداخت ها هم به متقاضیان خرده پا و هم واحدها و کارگاه های تولیدی توجه ویژه داشته است، افزود: 10 درصد مبلغ تسهیلات پرداختی در استان پنج میلیارد تا 10 میلیارد ریال، 34 درصد آن هم یک تا پنج میلیارد ریال و 18 درصد آن هم 500 میلیون تا یک میلیارد ریال بوده است.

مدیر امور شعب بانک کشاورزی کردستان با اعلام اینکه 86 درصد تسهیلات پرداختی در این بانک مربوط به بخش کشاورزی است، گفت: 10 درصد مجموع تسهیلات پرداختی این بانک مربوط به سایر بخش ها غیر از کشاورزی و چهار درصد هم به قرض الحسنه شامل ازدواج و فرزند آوری بود.

حیدری بیان کرد: میانگین تسهیلات پرداختی به هر یک از متقاضیان در این بانک در سال 1401 یک میلیارد و 230 میلیون ریال بود که این میزان در سال ماقبل آن 790 میلیون ریال بوده است.

بانک کشاورزی کردستان 44 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

میزان پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی کردستان بالاتر از میانگین کشوری

معاون اعتبارات بانک کشاورزی کردستان هم در این نشست اظهار کرد: میزان پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی استان در سال 1401 نسبت به 1400، 202 درصد رشد داشته است.

پرویز رضایی بیان کرد: میزان رشد تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی در میانگین کشوری 174 درصد بود که استان کردستان از این لحاظ بالاتر از متوسط کشوری بوده است.

وی به تسهیلات مربوط به اشتغال مددجویان نهادهای حمایتی در استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته به یک هزار و 47 نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان 960 میلیارد ریال پرداخت شد.

معاون اعتبارات بانک کشاورزی کردستان ادامه داد: 456 نفر از مددجویان بهزیستی استان هم 380 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی دریافت کردند.