روابط عمومی بانک کارآفرین به تازگی خبری مبنی بر رشد سود پرداختی و تسهیلات بانک منتشر کرده است. طبق این خبر، در دو ماه اول سال 1399 سود سپرده که به سپرده‌گذاران پرداخت شد از درآمدی که از تسهیلات دریافت شد، بیشتر بوده است اما با شروع ماه سوم سال روند صعودی در تراز سود سپرده و تسهیلات اتفاق افتاده است؛ به گونه‌ای که میزان این تراز برای بانک کارآفرین به 490 میلیارد ریال تا آخر شهریور ماه رسیده است.

با توجه به میزان ترازی که در شش ماه اول سال در این گزارش اعلام شد در مقایسه با همین زمان در سال قبل، این متغیر 750 درصد افزایش داشته است. این درحالی است که تراز سود سپرده و تسهیلات بانک در فروردین ماه منفی 110 میلیارد ریال بوده است.

بانک کارآفرین با عملکرد شش ماه اول سال جاری توانست در عرصه عملیات واسطه‌گری وجوه فعالیت خود را توسعه دهد. همچنین نسبت سرمایه مطلوب در پایان سال 1398 حدود 7/2 درصد و نیز افزایش سرمایه معادل 371 درصد در مجمع عمومی شهریور ماه، نشان از رشد بانک در اعطای تسهیلات و ظرفیت جذب منابع و نیز افزایش درآمدهای حاصل از عملیات تجهیز و تخصیص منابع است.

همچنین در ادامه روابط عمومی بانک اعلام کرد در شهریور ماه سال جاری حدود 34 هزار میلیارد ریال منابع جدید به بانک کارآفرین افزوده شده است و تسهیلاتی بالغ بر 28 هزار میلیارد ریال اعطا گردیده است که از این رقم از زمان تأسیس بانک تاکنون بی‌سابقه بوده است. بانک کارآفرین در برنامه دو ساله خود (1400-1399) در جهت تحقق اهداف استراتژی اعتباری قدم مهمی برداشته است.

لازم به ذکر است که در مجمع فوق‌العاده‌ای که در شهریور امسال تشکیل شد بانک کارآفرین با اکثریت آراء توانست افزایش سرمایه خود را از رقم 8 هزار و 500 میلیارد ریال به 40 هزار میلیارد ریال به تصویب برساند.

   

معرفی انواع تسهیلات بانک ها در سیستم بانکی کشور، مرات مگ ارائه دهنده جدیدترین اطلاعیه ها و تحولات مربوط به قوانین اخذ تسهیلات بانکی