به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، این بانک در زمان شیوع ویروس کرونا گام‌های موثری در راستای یاری رساندن به مشتریان خود برداشته است. با توجه به شیوع گسترده این بیماری در کشور و عنایت به رکود اقتصادی ناشی از آن، بانک پاسارگاد همواره در تلاش برای مساعدت به مشتریان خرد و کلان خود به ویژه صاحبان مشاغل آسیب دیده از بحران کرونا و کسب و کارهای کوچک برآمده است. از مهم‌ترین اقدامات حمایتی بانک پاسارگاد، تمدید مهلت سه ماهه بازپرداخت اقساط تسهیلات و صرفنظر نمودن از دریافت جریمه تأخیر بوده است.

با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کووید-19، در ماه‌های تیر و خرداد سال 1399 بانک پاسارگاد دستور کار پرداخت یارانه یک میلیون تومانی را در وظایف خود قرار داد که طی این دستورالعمل به تعداد 116 هزار و 634 خانوار در مجموع تسهیلاتی به ارزش 1.166.340 میلیون ریال پرداخت گردید.

در گام بعدی بانک پاسارگاد به یاری کسب و کارهای آسیب‌دیده که توسط نهادهای نظارتی به سبب شیوع ویروس کرونا شناسایی شدند شتافت و در این راستا یک هزار و 853 فقره پرونده تسهیلات در مجموع به ارزش 1.750 میلیارد ریال است، پرداخت کرد. همچنین این بانک در جهت اعطای تسهیلات به مستاجرانی که کم‌درآمد هستند و با شیوع ویروس کرونا شرایط اقتصادی برای آنها سخت‌تر شده نیز اقداماتی صورت داده است.

از دیگر اقدامات شایان توجه بانک پاسارگاد در زمان شیوع ویروس کرونا می‌توان به ویزیت بیماران از طریق دستگاه تله‌مدیسین در پایگاه تشخیص سیار، اهدای 350 هزار ماسک N95، هفتاد دستگاه ترمومتر و اهدای 10 هزار لباس مخصوص بیماران کووید-19 به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اشاره نمود که همگی تجلی مسئولیت‌پذیری اجتماعی این مجموعه می‌باشد. . مدیران این بانک اعلام نموده‌اند در جهت تولید دارو و ساخت واکسن هم حمایت مادی و معنوی خود را دریغ نخواهند کرد.

معرفی انواع تسهیلات بانک ها در سیستم بانکی کشور، مرات مگ ارائه دهنده جدیدترین اطلاعیه ها و تحولات مربوط به قوانین اخذ تسهیلات بانکی