در هفته‌ای که گذشت سازمان مدیریت صنعتی فهرستی از صد شرکت برتر ایران را منتشر کرد که بر اساس آن، بانک ملت توانست رتبه چهارم را در بین تمامی شرکت‌ها و رتبه اول را در بین بانک‌های کشور کسب کند.

طبق آمار منتشر شده میزان مبلغ فروش بانک در سال ۹۶ معادل ۳۵۰.۷۰۳ میلیارد ریال بوده که با 24% رشد نسبت به سال گذشته به ۴۳۵.۹۲۵ میلیارد ریال رسیده است. همچنین این بانک توانسته است در شاخص بیشترین سودآوری، جایگاه سوم را در بین شرکت‌های برتر و جایگاه نخست را در نظام بانکی ایران بدست آورد. میزان سودآوری این بانک نیز با رشد چشمگیری مواجه بوده است به طوری که این میزان قبل از کسر مالیات در سال ۹۶ معادل ۱۵.۰۱۸ میلیارد ریال و در سال ۹۷ معادل ۱۳۵.۹۴۶ میلیارد ریال گزارش شده است.

طبق این رتبه‌بندی، این بانک در جایگاه سوم شاخص بالاترین ارزش افزوده، با تولید ارزش افزوده‌ای معادل ۱۹۰.۳۴۱ میلیارد ریال و جایگاه اول نظام بانکی کشور جای گرفته است. لازم به ذکر است که میزان ارزش افزوده تولیدی این بانک در سال ۹۶ معادل ۲۵.۲۰۵ میلیارد ریال اعلام شده بود.

بانک ملت علاوه بر موارد بالا در شاخص بیشترین دارایی هم خوش درخشیده است و توانسته است در رتبه‌بندی سال ۹۸ سازمان مدیریت صنعتی ایران رتبه نخست را در شاخص بیشترین دارایی‌ها کسب کند. طبق آمارهای ارائه شده، میزان دارایی این بانک بزرگ خصوصی در سال ۱۳۹۷ معادل ۳.۴۵۶.۷۹۰ میلیارد ریال گزارش شده است که در ردیف اول شرکت‌های برتر قرار دارد. گفتنی است که بانک ملت با ایجاد شغل مستقیم برای ۲۷ هزار و ۳۱۱ نفر در سطح کشور، در شاخص بیشترین اشتغال‌زایی نیز در جایگاه پنجم شرکت‌های برتر ایران قرار گرفته است.