در میان تمامی بانک‌ها و موسسات اعتباری، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از کفایت سرمایه بالایی در حدود 18/6 درصد برخوردار است این درحالی است که این نسبت در بانک‌ها و موسسات اعتباری غیردولتی 8 درصد می‌باشد. حداقل نسبت کفایت سرمایه از تقسیم سرمایه پایه به مجموع دارایی‌های موزون شده به ضرایب ریسک بدست می‌آید که بالا بودن این نسبت باعث میشود که با افزایش قدرت تسهیلات‌دهی بانک، طرح‌ها و خدمت‌های تسهیلات بیشتری در حوزه‌های مختلف از جمله کارآفرینی، اشتغال‌زایی، بهداشت، رفع مایحتاج ضروری و درمان به نیازمندان جامعه پرداخته شود. در سال گذشته حدود 2 میلیون و 300 هزار فقره وام پرداخت شده است که طی برنامه‌ریزی‌هایی که در سال 1399 صورت گرفت پرداخت بیش از 3 میلیون فقره وام قرض الحسنه‌ای قطعی شده است.

شفافیت در گزارش‌های مالی :

در بین بانک‌های ایرانی، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران یکی از کاملترین گزارش‌گران شفافیت بانکی است. این گزارش شامل ضوابط و رویه‌های داخلی بانک، صورت‌های مالی، اطلاعات مقاطع زمانی مختلف، رویدادهای با اهمیت و شاخص‌های بانکی است که به صورت به روز شده در وب سایت خود به آدرس www.qmb.ir منتشر می‌کند.

وب سایت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با ارائه دسترسی به اطلاعات صورت‌های مالی حسابرسی شده که شامل صورت سود و زیان، ترازنامه، صورت جریان وجوه نقد و نیز صورت تغییرات در حقوق صاحبان سهام و همچنین صورت‌های مالی حسابرسی نشده به گروه‌های سهام‌داران، سپرده‌گذاران و ناظران این امکان را ایجاد می‌کند که با استفاده از این اطلاعات تصمیمات آگاهانه‌ای بگیرند.

بهبود و شفافیت خدمات به مشتریان بانکی :

بانک مهر ایران در بخش‌های « بانکداری الکترونیک » و « سامانه‌های آنلاین » از وب‌سایت خود با ایجاد « سامانه محاسبه معدل حساب » این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده تا با مشاهده معدل حساب خود اطلاعات کاملی از نحوه تسهیلات‌دهی بانک داشته باشند همچنین متقاضیان تسهیلات بانکی با استفاده از راهنمای اعتبار در حساب جاری اشخاص حقیقی می‌توانند میزان وام، زمان بازپرداخت و اقساط خود را بدست آورند.