براساس آخرین رتبه‌‌بندی برترین موسسات مالی اسلامی در جهان که توسط نشریه بین‌المللی بنکر در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در صدر موسسات مالی اسلامی در جهان قرار گرفت.

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به ‌عنوان بانک کاملا اسلامی با 61.1% رشد و ۳ هزار و ۸۷۸ میلیون دلار دارایی منطبق بر شریعت، در رتبه اول بانک‌های ایران و رتبه برتر موسسات کاملا اسلامی دنیا قرار گرفت. این بانک از بدو تاسیس تاکنون بالغ بر ۵ میلیون و ۱۴۲ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به ارزش ۴۱۲ هزار و ۸۱۵ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت کرده است که نزدیک به ۲ میلیون فقره از این تسهیلات، به اعتبار ۱۸۹ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۷ و پنج ماه نخست سال ۱۳۹۸ پرداخت شده است.

نسبت مطالبات به مصارف بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در طول مدت فعالیت آن حدود 1% است و مانده منابع آن با اعتماد و استقبال مردم از خدمات و طرح‌های تسهیلاتی متنوع بانک بالغ بر ۲۱۴ هزار و ۳۶۲ میلیارد ریال است. با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر جامعه، این بانک در سال 1396 از 82% و در سال 1397 از 55% رشد منابع قرض‌الحسنه بهره‌مند شده است و منابع بانک در ۵ ماه نخست سال‌جاری نیز بالغ بر 26% رشد داشته است.