دکتر مهری، مدیرعامل بانک صنعت و معدن در طی خبری عنوان کرد: در 10 ماه نخست امسال در مقایسه با همین دوره در سال قبل، مجموع تسهیلات پرداختی این بانک به واحدهای تولیدی حدود 54 درصد رشد داشته است. لازم به ذکر است که بخش تسهیلات ریالی به وِیژه تامین سرمایه در گردش واحدهای صنعتی و معدنی از جمله بیشترین تسهیلات دریافتی را شامل می‌شوند.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن نیز به این موضوع اشاره کرد: متقاضیان این تسهیلات از نظر توانمندی بازپرداخت و خوش‌حسابی بررسی شده و همچنین نظارت بر اجرای طرح توسط بانک امری بسیار مهم می‌باشد چرا که بانک بر این اصل اعتقاد دارد درصورتی که متقاضی دارای صلاحیت و اهلیت، طرح را بدون اتلاف وقت در مدت زمان مشخص شده به درآمدزایی برساند، پرداخت اقساط تسهیلات در زمان مقرر محقق می‌گردد.

دکتر مهری ادامه داد: با اینکه فشار تحریم‌ها اقتصاد کشور به خصوص بانک‌ها را ظالمانه مورد هدف قرار داده بود اما بانک صنعت و معدن با پشتکار و تلاش فراوان توانست تعهدات خود را عملی کرده و طرح‌های ملی را با هدف گسترش اقتصادی و صنعتی به سرانجام برساند که در ده ماهه سال 99، انعقاد قراردادهای تسهیلات، به میزان 46 درصد افزایش پیدا کرده است.

معرفی انواع تسهیلات بانک ها در سیستم بانکی کشور، مرات مگ ارائه دهنده جدیدترین اطلاعیه ها و تحولات مربوط به قوانین اخذ تسهیلات بانکی