به شرح از بانک صادرات ، فریال مستوفی اظهارکرد : در شرایط کنونی که شیوع کرونا و تحریم‌ها به داخل فشارهایی می‌آورد تولید کنندگان می‌توانند محصولات خود را با شرایط پرداخت با تاخیر در اختیار خریداران قرار دهند. که این امر باعث افزایش تمایل خریداران به آن محصول می‌شود. استفاده از ال‌سی داخلی و فرصت 6 ماهه بازپرداخت تسهیلات باعث کمتر شدن موانع جریان نقدینگی بین مصرف‌کننده و عرضه‌کننده می‌شود.

یکی از اعضا هیات نمایندگان اتاق ایران اظهار کرد: طرح اعتباری طراوت بانک صادرات ایران، حامی برای واحدهای عرضه‌کنندگان می‌باشد تا بتوانند به صورت نسیه محصولات خود را بفروشند که این جریان باعث گشایش در بازارها می‌شود. یکی از موانع پیشبرد جریان تولید، عدم نقدینگی و تامین مالی است که این طرح باعث افزایش جریان نقدینگی در تمام اشخاص حقیقی و حقوقی می‌شود.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران افزود: اگر خریداران تسهیلاتی در اختیار داشته باشند نیازی نیست هم‌زمان با خرید محصول، هزینه را پرداخت کنند که این امر باعث خرید کمتر شود بلکه با این تسهیلات می‌توانند تقاضای کالای بیشتر و مدت زمان بیشتری برای پرداخته داشته باشند این درحالی است که این تسهیلات حتی برای تولیدکنندگان فرصت خوبی است تا مواد اولیه خود را به صورت کلی‌تر و با فرصت پرداخت 6 ماهه تهیه کنند.

فعالان بخش خصوصی، طرح طراوت بانک صادرات را با عنوان ال‌سی داخلی شناخته‌اند این طرح 10 درصد سپرده و یک فرصت 6 ماهه پرداخت به دارندگان ال‌سی می‌دهد که در نتیجه‌گیری کلی میتوان به این موضوع رسید این تسهیلات قدمی مثبت در ارتقای توان تولید‌کننده و مصرف‌کننده در نهایت موجب رونق اقتصادی در شرایط شیوع کرونا و تحریم‌ها می‌شود.