بانک سینا برای حمایت از کسب و کارهای زیان‌دیده و اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه، به تازگی از طرح جدیدی با عنوان طرح مواسات رونمایی کرده است. این طرح با پرداخت 150 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه‌ای در جهت اشتغال‌زایی به این اقشار یاری می‌رساند.

 

معرفی طرح مواسات

مدیرعامل بانک سینا آقای ایمانی به این موضوع اشاره کرد که در جهت حمایت اقشاری که با بروز بیماری کووید-19 دچار مشکلاتی در معیشت خود شده‌اند از این طرح برای کمک‌رسانی و همدلی به این اقشار آسیب‌دیده می‌توان بهره گرفت که براین اساس این تسهیلات قرض‌الحسنه‌ به افراد واجد شرایط پرداخت می‌شود.

هر فرد واجداشرایط تا سقف 150 میلیون ریال با کارمزد 2 درصد می‌تواند از این وام قرض‌الحسنه‌ استفاده نماید. طرح مواسات در راستای طرح مهرآفرین بانک سینا شکل گرفته است که در جهت کاهش خسارت و زیان‌های کسب و کار می‌باشد.

همچنین ایمانی افزود که طرح مواسات تنها برای موارد مربوط به اشتغال‌زایی نیست بلکه از محل این طرح در زمینه‌های تعمیر مسکن و تأمین نیازهای ضروری افراد از 50 میلیون ریال تا 300 میلیون ریال به متقاضی واجد اشرایط پرداخت می‌شود. لازم به ذکر است که این طرح تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد علوی و بانک سینا است که بنیاد علوی متقاضیان را معرفی کرده و بانک سینا به عنوان بانک عامل، تسهیلات موردنظر را به حساب افراد واریز خواهد نمود.

چندی قبل بانک سینا در جهت دستگیری و حمایت از اقشار و کسب و کارهایی که با بروز کووید-19 آسیب دیده بودند به معرفی طرح مهرآفرین پرداخت که شامل اقشار خاصی از جمله پیک‌های موتوری، وعاظ، تاکسی‌داران اینترنتی، شاعران، ناشران،رانندگان وانت بار، تولیدکنندگان محصولات فرهنگی، مداحان، هیئات، تشکل‌های قرآنی، پیک‌های موتوری، تاکسیرانی، اصناف و ائمه جماعات بود.

در ادامه ایمانی گفت که به گروه‌های ذکر شده در طرح مهرآفرین، به هر متقاضی تا سقف 50 میلیون ریال با کارمزد 2 درصد و بازپرداخت 36 ماهه این تسهیلات پرداخت شده که این مبلغ در کل کشور معادل 2 هزار میلیارد ریال می‌باشد.

معرفی انواع تسهیلات بانک ها در سیستم بانکی کشور، مرات مگ ارائه دهنده جدیدترین اطلاعیه ها و تحولات مربوط به قوانین اخذ تسهیلات بانکی