روابط عمومی بانک رفاه کارگران در گزارشی اعلام کرد که در سال 1399 تسهیلات قرض‌الحسنه‌ اعطایی به مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی با حمایت‌های بسیار زیاد سازمان تأمین اجتماعی، وزارت کار و رفاه، وزارت تعاون و مصوبات هیات مدیره بانک، در مقایسه با سال قبل 11 برابر افزایش داشته است. پیش‌تر حجم تسهیلات اعطا شده 200 میلیارد تومان بوده است که در حال حاضر این رقم به 2 هزار و 230 میلیارد تومان رسیده است و رشدی 11 برابر ایجاد گردیده است.

بانک رفاه کارگران یکی از بزرگترین بانک‌های کشور است که تسهیلات عمده و طرح‌های متنوعی را برای برخورداری قشر بازنشسته کشور فراهم آورده و با چنین گزارشی به نظر می‌رسد در راستای اهداف جدی و پراهمیت خود که همان ارائه خدمات به مستمری‌بگیران و افراد تحت تکفل آنها و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی است، موفق عمل نموده است.

بانک رفاه در جهت ایجاد شرایط بهتر زندگی و وضعیت معیشتی افراد بازنشسته و خانواده‌های آنها، آرمان‌های گوناگونی را در دست اقدام دارد. به عنوان مثال، تسهیلات بدون نیاز به ضامن موجود در این بانک از 2 میلیون تومان به 5 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. طرح کرامت رفاه با پرداخت 50 میلیون تومان تسهیلات به مستمری‌بگیران و بازنشستگان در جهت تأمین هزینه درمان، تعمیرات واحد مسکونی و هزینه ازدواج فرزندان آنان، می‌کوشد تا مردم را در تأمین نیازهای خود یاری رساند. از دیگر طرح‌های بانک رفاه کارگران، طرح رفاه کالا است که تسهیلاتی معادل 50 میلیون تومان با بازپرداخت 36 ماه و نرخ بهره 15 درصد به این افراد پرداخت می‌شود.

هم‌چنین می‌توان به طرح پیوند رفاه نیز اشاره نمود که در این طرح به ازای هر فرزند مستمری‌بگیران و بازنشستگان مبلغ 20 میلیون تومان تسهیلات کمک هزینه خرید کالا و 50 میلیون تومان با نرخ بهره 1 درصد تسهیلات کمک هزینه ازدواج پرداخت می‌شود. همچنین صدور بیمه‌نامه بدنه، انواع بیمه‌نامه شخص ثالث و سایر موارد با نرخ بهره 4 درصد را می‌توان از دیگر خدمات بانک رفاه کارگران معرفی کرد.

برای مشاهده تمام طرح‌های تسهیلاتی بانک رفاه کارگران اینجا را کلیک نمایید.  

معرفی انواع تسهیلات بانک ها در سیستم بانکی کشور، مرات مگ ارائه دهنده جدیدترین اطلاعیه ها و تحولات مربوط به قوانین اخذ تسهیلات بانکی