مدیرعامل بانک رسالت، جناب آقای حسین‌زاده، در طی خبری پایان دوره بانکداری سنتی بانک رسالت در سال 1400 را به اطلاع عموم رساند. حسین‌زاده عنوان کرد که در طی چند سال اخیر بانک قرض‌الحسنه رسالت با پشتکار و ارائه برنامه‌های بنیادی، محصولی را برای متقاضیان خود طراحی کرد و این محصول را با نام اختصاری «بانکداری اجتماعی» یا «ارائه خدمات به مشتریان جمعی یا گروه‌های مشتریان» پرده‌برداری نمود.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت افزود بانکداری اجتماعی خدمات نوینی را به مشتریان جمعی خود ارائه می‌دهد که این مشتریان جمعی را می‌توان کانون‌های همیاری اجتماعی (خانوادگی، محله‌ای، مساجد و دانشجویی)، صنفی (اصناف، بازارها)، کار و زندگی (کارآفرینی اجتماعی در شهرهای کوچک و روستاها) و سازمانی (سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها) عنوان کرد. همچنین ادامه داد که تمامی خدمات بانک قرض‌الحسنه رسالت در قالب اینترنتی و غیرحضوری انجام می‌شود و با شروع سال 1400 در مسیر بانکداری اجتماعی گام برمیداریم و این به منزله پایان بانکداری سنتی است.

جناب آقای حسین‌زاده با مروری بر گذشته افزود: در سال 93 تعداد 300 شعبه بانک فعال بودند که با برنامه‌ریزی‌های متخصصان بانک رسالت در طی این چند سال، از تعداد شعبات فعال کاسته شد و به 60 عدد رسید که از این تعداد حدود 30 شعبه در حوزه مشاوره فعالیت می‌کنند. او تأکید کرد سال آینده هیچ‌یک از شعبات بانک قرض‌الحسنه رسالت به صورت کنونی فعالیت نخواهند داشت و نحوه فعالیت آنها به طور کامل متفاوت از گذشته خواهد بود.

آقای حسین‌زاده به این موضوع نیز اشاره کرد که این بانک به عنوان تنها بانک قرض‌الحسنه خصوصی مسئولیت افزایش ضریب پوشش قرض‌الحسنه جامعه را در خود می‌بیند. دیجیتالی شدن خدمات بانکداری دارای مزایایی است که هر دو طرف یعنی هم بانک و هم مشتریان از آن بهره‌مند می‌گردند. در خلال سخنان ایشان به پیشخوان مجازی بانک رسالت نیز اشاره شد و هدف از ایجاد آن بیان گردید. پیشخوان مجازی نیز یکی از نوآوری‌های بانک رسالت در صنعت بانکداری بوده است که باعث سهولت استفاده از خدمات بانکی برای مشتریان شده است. با استفاده از پیشخوان مجازی، مشتریان می‌توانند با ورود به سایت بانک از خدمات بانکی بدون مراجعه حضوری به بانک بهره‌مند گردند. این امر موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه خواهد شد و امور بانکی با سرعت و دقت بسیار بیشتری نسبت به قبل صورت خواهد گرفت.

 

معرفی انواع تسهیلات بانک ها در سیستم بانکی کشور، مرات مگ ارائه دهنده جدیدترین اطلاعیه ها و تحولات مربوط به قوانین اخذ تسهیلات بانکی