جشنواره وب و موبایل ایران، بزرگ‌ترین رویداد رقابت میان وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل در گروه‌های مختلف معرفی می‌شود. در این رقابت که هر ساله برگزار می‌گردد، یک وبسایت و یک نرم‌افزار موبایل با رای داوران به‌عنوان برگزیده انتخاب شده و به آن تندیس برترین وبسایت یا برترین نرم‌افزار موبایل اعطا می‌شود. در جشنواره امسال اپلیکیشن «آپ» به‌عنوان برترین اپلیکیشن نوآور سال ۹۸ معرفی شد.
توسعه فضای کسب‌وکارهای آنلاین، کمک کردن به استارتاپ‌های نوپا جهت بیشتر شناخته شدن، کمک به استارتاپ‌هایی که چند سالی از عمرشان گذشته و نیاز به جلب اعتماد عمومی دارند و در آخر معرفی و شناخت بیشتر مردم از ابزارهای جدید وب و موبایل در راستای کمک به زندگی بهتر، سالم و مدرن، را می‌توان از جمله اهداف تشکیل این جشنواره را معرفی کرد.
بر همین اساس، اختتامیه دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در تاریخ ۲۴ و ۲۵ بهمن‌ماه سال جاری برگزار شد که در آن اپلیکیشن مالی «آپ» با حدود ۴۰ میلیون دانلود، توانست رتبه اول اپلیکیشن نوآور سال ۹۸ را کسب کند. از جمله امکانات پر استفاده این اپلیکیشن می‌توان به سرویس خرید بلیت‌ گردشگری، سرویس خرید انواع بیمه‌نامه‌ها، امکان دریافت و پرداخت وجه بدون کارت، پرداخت انواع قبوض و خرید انواع بسته‌های اینترنتی از اپراتورهای مختلف، اشاره کرد.