شهره آقابابایی، مدیر پروژه پات، سرویس جدید ارائه شده تحت عنوان سنجش اعتبار بانکی اپلیکیشن پات را تشریح کرد. به گفته آقابابایی استفاده از این امکان تنها زمانی میسر است که کد ملی درخواست‌کننده گزارش با کد ملی ثبت‌شده برای صاحب سیم‌کارت یکی باشد.

آقابابایی تصریح کرد: کاربر می‌تواند امتیاز اعتباری خود را همراه با لیست وضعیت پرونده‌های اعتباری در اغلب بانک‌های کشور در یک گزارش واحد دریافت کند. در این گزارش شخص می‌تواند وضعیت اعتباری، امتیاز اعتباری، لیست بدهی‌ها، لیست اقساط قبلی، بدهی‌های موقت، موارد سررسیدشده، بدهی‌های معوق و همه موارد مرتبط با تسهیلات خود را در یک گزارش مشاهده نماید. آقابابایی درباره پرداخت هزینه به‌منظور دریافت این گزارش افزود: کاربر پس از مطالعه قوانین و مقررات مرتبط با این سرویس و تایید کارمزد بابت این گزارش، در صورت تمایل وارد درگاه پرداخت خواهد شد و پس از پرداخت کارمزد، گزارش در قالب پی‌دی‌اف در اختیار او قرار خواهد گرفت.

مدیر پروژه اپلیکیشن‌ پات در ادامه با اشاره به طرح سمپاتی تصریح کرد: در این طرح، کاربران می‌توانند از طریق پات، کسب درآمد کنند. طرح سمپاتی، یک سیستم بازپرداخت پول (کش‌بک) است که امتیازدهی می‌کند و مشتریان بر اساس کارکرد می‌توانند در رتبه‌های مختلف قرار بگیرند. در این بخش، امکانی برای کاربر فعال می‌شود و کیف پول او متناسب با میزان کارکردش شارژ می‌شود. در اینجا کاربر حق انتخاب دارد، می‌تواند اعتبار خود را دریافت کند و یا وارد مرحله بعدی شود و شارژ مجدد بگیرد.