طبق خبری که از شورای تحقیقاتی شبکه سی‌ان‌بی‌سی منتشر شد با توجه به اطلاعاتی که شورای تحقیقاتی از سه ماهه سوم سال بدست آورده این اولین بار در طول تاریخ است که میتوان درباره اقتصاد چین نظری خوش‌بینانه‌ای داشت.

براساس این اطلاعات، CFO متشکل از مدیران مالی ارشد جهان می‌باشد که برای تولید ناخالص داخلی چین دورنمای «باثبات» را درنظر گرفته‌اند و این در صورتی است که این دورنما را برای کشور امریکا اندکی منفی اختصاص دادند.

با مقایسه دوره‌های سه ماهه دوم سال و سه ماهه سوم سال، شاهد بهبود تولید ناخالص داخلی کشورهای جهان بوده که با توجه به این اطلاعات در سه ماهه دوم سال، هیچ‌کدام از مناطق برچسب «باثبات» را دریافت نکرده‌اند.

شورای تحقیقاتی با همکاری کشور چین، به اصلاح شرایط اقتصادی کشورهای آسیایی و منطقه یورو از تولید ناخالص «اندکی نزولی» به «باثبات» می‌پردازد. با اطلاعات بدست آمده شاهد بهبود امریکای لاتین از شرایط «به شدت نزولی» به «اندکی نزولی» بوده و این درحالی است که اقتصاد امریکا در سه ماهه دوم سال هم «اندکی نزولی» پیش‌بینی شده است.

با توجه به گزارش شورای تحقیقاتی اقتصاد چین در حال برگشت به دوره قبل از ویروس کووید-19 بوده به طوری که در سه ماهه دوم سال اقتصاد چین 3.2 درصد رشد داشته اما در همین زمان اقتصاد امریکا با شدیدترین رکود در طول تاریخ مواجه می‌شود.

براساس پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول تا پایان سال جاری تولید ناخالص داخلی کشور چین یک درصد فزونی خواهد داشت که در این صورت می‌توان چین را تنها کشوری دانست که سال خود را با رشد اقتصادی به پایان می‌رساند. و این درحالی است که در همین برهه کشور امریکا تولید ناخالص داخلی منفی 8 درصد را برای خود ثبت می‌کند.

 

سامانه مرآت یکی از جامع ترین مراکز ارائه دهنده خدمات رتبه بندی اعتباری در کشور، به همراه اخبار و مقالات جدید و مهم ایران و جهان در حوزه رتبه بندی اعتباری