در مراسمی که به جهت آغاز شصت و نهمین سال فعالیت بانک صادرات ایران با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی آقای فرهاد دژپسند برگزار شد، بانک صادرات از چهارمین طرح خود، با عنوان «اعتبار در حساب جاری» رونمایی نمود. این طرح شامل حال مشتریانی است که به سبب کافی نبودن موجودی حساب خود قادر به پرداخت چک‌های صادره نمی‎‌باشند و میتوانند با بهره‌گیری از عقد خرید دین در طرح مذکور به تأمین وجوه مورد نیاز خود بپردازند.

شایان ذکر است که طرح «اعتبار در حساب جاری» در صورتی که موجودی حساب مشتری برای تسویه چک‌های صادره کافی نباشد تنها نیازهای مالی کوتاه‌مدت را تأمین می‌کند. این درحالی است که مشتریان بانک اعم از تولیدکنندگان و فروشندگان به فروش نسیه کالا و مواد اولیه پرداخته و به تودیع چک‌های حاصله از فروش به شعبات بانک می‌پردازند. در صورتی که حساب چک‌های صادره موجودی نداشته باشد در قالب این طرح از محل خرید دین و بهره چک‌های واگذار شده، اعتباردهی شده و مبلغ چک به دارنده چک پرداخت می‌گردد.

متقاضیانی که در صدد بهره‌جویی از مزایای طرح جدید بانک صادرات ایران هستند می‌توانند نسبت به افتتاح حساب قرض‌الحسنه جاری همراه دسته چک، تکمیل پرونده تسهیلاتی، اعتبارسنجی و سپردن وثیقه‌ها به بانک اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهند تا بتوانند در زمان موردنیاز از طرح اعتبار در حساب جاری و عقد خرید دین استفاده نمایند.

 

سامانه مرآت بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات اعتبارسنجی در کشور، به همراه اخبار و مقالات جدید و مهم ایران و جهان در حوزه اعتبارسنجی