سید محمد حسینی، در مراسم رونمایی پایگاه اطلاع‌رسانی بانک مهر ایران، گفت: قرض‌الحسنه در قرآن مجید هفت بار مطرح شده است و نشان از اهمیت بالای این موضوع دارد. در آیات قرآن آمده است اگر فردی قرض دهد و از بخشی از اموال خود صرف‌نظر کند، خداوند هم جبران می‌کند و این جهاد در سطح جامعه باید ارتقا یابد.

بر پایه روایت ایرنا، معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: دولت مردمی و عدالت‌محور نیز کنار مردم است و اگر در دهه گذشته ضریب جینی به دلیل رانت‌خواری برخی افزایش یافت، اما این دولت به دنبال برقراری عدالت و محرومیت‌زدایی است.

وی بیان کرد: اینکه سقف تسهیلات قرض‌الحسنه از 50 میلیون به 300 هزار تومان افزایش یافته و مایه مباهات است؛ هم اکنون کشور در محصولات دانش‌بنیان پیشرفت خوبی داشته است و این رویه برای همسایگان ما غیر قابل باور بود، اما هم اکنون رویه تغییر کرده است.

حسینی اظهار کرد: اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه برای اشتغال زنان سرپرست خانوار، آزادسازی زندانیان و موارد دیگر قابل‌ تقدیر است.

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: در دولت سیزدهم تعداد وام‌های اعطایی در بانک قرض‌الحسنه نسبت به دولت قبل 80 درصد و مبلغ وام‌ها 74 درصد رشد داشته و این الگوی مناسبی برای معرفی در سطح دنیا است.

در این برنامه مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: در دولت سیزدهم مشتریان بانک از 10 میلیون نفر به 16 میلیون نفر و تسهیلات از 2.5 میلیون فقره به 3.5 میلیون فقره افزایش یافته است.

سید سعید شمسی‌نژاد درباره نفوذ بانک در کشور گفت: بانک مهر ایران شمولیت خوبی در برخی استان‌ها دارد.