طبق اعلام آقای علی عبداللهی، ریاست مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند، تاکنون بیست هزار فقره تسهیلات کرونایی با استفاده از سفته الکترونیک به متقاضیان پرداخت شده است.

به گفته وی، طرح الکترونیکی شدن فرآیندهای بانکی و بیمه‌ای، از جمله طرح‌هایی هستند که در راه ایجاد اقتصاد هوشمند به مرحله اجرایی رسیده‌اند. لازم به ذکر است در حال حاضر امور مربوط به بیمه شخص ثالث نیز به صورت کاملاً الکترونیکی انجام می‌شود.

پیش‌تر اخباری درخصوص معرفی سفته الکترونیک و بهره‌برداری از آن در بانک ملی ایران به گوش رسیده بود و امروز با اجرایی شدن آن کمک بزرگی به مردم و سیستم بانکی به ویژه در شرایط حساس کرونا شده است. استفاده از سفته الکترونیک پیامدهای مثبت متعددی به همراه داشته است که برجسته‌ترین آن کاهش مراجعات حضوری مردم به بانک و تسریع در فرآیندهای بانکی بوده است. لازم به ذکر است استفاده از سفته الکترونیک به منظور اعطای تسهیلات کرونایی، ابتدا در بانک ملی ایران رونمایی و مورد استفاده قرار گرفته بود ولی در حال حاضر تمام بانک‌های کشور قادر به استفاده از آن هستند.

همچنین آقای عبداللهی افزود زین پس دولت هرچه بیشتر و سریع‌تر به سمت الکترونیکی شدن حرکت خواهد نمود و ایجاد خزانه‌داری الکترونیک و همچنین راه‌اندازی سامانه الکترونیک تسویه و تهاتر گام‌های بعدی خواهد بود. به گفته وی مهم‌ترین نهادی که هرچه زودتر باید در پی الکترونیک شدن باشد، وزارت اقتصاد است که تمام فرآیندهای آن باید اتوماتیک گردد.  

معرفی انواع تسهیلات بانک ها در سیستم بانکی کشور، مرات مگ ارائه دهنده جدیدترین اطلاعیه ها و تحولات مربوط به قوانین اخذ تسهیلات بانکی